Тези доповідей

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 8062
  • Документ
    Перспективні методи оцінки стану навколишнього середовища на техногеннонавантажених територіях
    (2022) Черняк, Лариса Миколаївна; Міхєєв, Олександр Миколайович; Маджд, Світлана Михайлівна; Дмитруха, Тетяна Іллівна; Манєцкі, Томаш
    Розвиток транспортної галузі, зокрема авіаційної, супроводжується зростанням техногенного навантаження на довкілля. Тому, питання оцінки та зниження негативного впливу об’єктів авіатранспортної інфраструктури нерозривно пов’язані з питаннями вирішення проблеми підвищення рівня екологічної безпеки даної галузі. Зокрема, це стосується підвищення рівня контролю за станом ґрунтів, як на територіях аеропортів, так і на прилеглих до них територіях. Адже, досить часто, аеропорти розміщені на невеликій відстані від населених пунктів, і проблема забруднення даних територій має небезпечний для населення та довкілля характер.
  • Документ
    Екологічні виклики щодо європейської інтеграції України
    (2023) Бондар, Олександр Іванович; Маджд, Світлана Михайлівна; Чернов, Сергій Іванович; Коваль, Олег Михайлович
    Екологічна стандартизація в умовах стрімкого розвитку науково-технічного прогресу та промислового виробництва є надзвичайно важливою сферою суспільної діяльності, яка синергізує в собі цілу низку аспектів – екологічних, технічних, виробничих, господарських, економічних, наукових, юридичних та естетичних. Важливими чинником розвитку сучасного суспільства є широкий спектр проблем пов'язаний з охороною та відновленням стану довкілля. На сьогодні можна виділити пріоритетні проблеми екологічної стандартизації, які зводяться до: розроблення систем стандартів гармонізованих з міжнародними та європейськими; розроблення методик вимірювання концентрації забруднювальних речовин в складових природного середовища; встановлення єдиної системи документообігу та ін. Дані проблеми можливо вирішувати лише на державному рівні, адже в промислово розвинених країнах підвищення рівня виробництва, поліпшення якості продукції й зростання життєвого добробуту населення тісно пов’язано з застосуванням стандартизації у сфері охорони довкілля.
  • Документ
    Сучасні аспекти управління екологічною безпекою аеропортів
    (2022) Черняк, Лариса Миколаївна; Маджд, Світлана Михайлівна; Горобцов, Іннокентій Володимирович
    Діяльність, пов’язана із забезпеченням авіатранспортних процесів, на сучасному етапі розвитку світової економіки є надзвичайно важливою сферою використання інтелектуальних і технічних можливостей людства в інтересах вирішення економічних, соціальних, екологічних, оборонних та інших проблем сучасності. Однак, розвиток техносфери постійно супроводжується негативним прямим і опосередкованим впливом на стан навколишнього середовища. Зокрема, через виснаження енергоресурсів та забруднення компонентів навколишнього середовища внаслідок виконання різних технологічних операцій з обслуговування та експлуатації авіаційних транспортних засобів та дії на довкілля факторів різної природи. Тому, вирішення екологічних проблем, що пов’язані із збільшенням інтенсивності авіатранспортних процесів, є насьогодні важливою науково-практичною задачею у контексті забезпечення сталого розвитку авіаційної галузі.
  • Документ
    Ecological assessment of groundwater at the airport zone
    (2022) Madzhd, Svitlana; Cherniak, Larisa; Mikhyeyev, Oleksandr
    In complex natural, technogenic and anthropogenic conditions, when at the same time the quality of water directly in the underground part of the Hydrosphere or through other components of the environment is affected by various factors of pollution, the assessment of the quality of underground water takes on a specific character. Carrying out constant monitoring of the state of the groundwater, comparing and assessing the compliance of pollutant concentrations with established standards makes it possible to assess the actual state of groundwater in the airport area and adjacent territories for the content of pollutants. The main sources of groundwater pollution as a result of the operation of aviation equipment are rainwater and meltwater, emergency discharges of petrochemicals, fuel and lubricant storage farms. The purpose of the work: to carry out an ecological assessment of the quality of groundwater at the area of the International Airport Kyiv (Zhulyany) according to the main hydro-ecological indicators. The water quality of five drinking wells at different distances from the runway of the Kyiv airport zone was analyzed.
  • Документ
    Вимоги сьогодення до професії бухгалтер та шляхи підвищення кваліфікації
    (2024) Пойдьом, Любов; Духновська, Людмила Миколаївна
  • Документ
    Порушення та види відповідальності за ведення обліку грошових коштів та їх еквівалентів
    (2024) Маковей, Інна Юріївна; Редзюк, Тетяна Юріївна
  • Документ
    Особливості обліку витрат на збут на виробничому підприємстві
    (2024) Кучер, Анна Олегівна; Редзюк, Тетяна Юріївна
  • Документ
    Удосконалення фінансової звітності щодо відображення витрат операційної діяльності підприємств
    (2024) Кучерук, Вадим; Духновська, Людмила Миколаївна
  • Документ
    Особливості обліку розрахунків з постачальниками
    (2024) Касьян, Анна Віталіївна; Духновська, Людмила Миколаївна
  • Документ
    Методи економічного аналізу для дослідження зовнішньоекономічної діяльності
    (2024) Сиротюк, Тарас; Скоморохова, Світлана Юріївна
  • Документ
    Особливості зерносушарок Stela
    (2023) Януш, Андрій
    Фірма Stela Laxhuber Gmb є провідним європейським виробником шахтних, мобільних та стрічкових сушарок для різних галузей сільського господарства та промисловості. Це надійна техніка, для різних її модифікацій можливий як низький, так і дуже високий спектр продуктивності — тобто використовувати їх може як фермер-одинак, так і крупний агрохолдинг. У фірми Stela є мобільні й пересувні установки, розташування їх для сушіння можливо як у приміщенні, так і на відкритому повітрі. Є варіанти з пристроєм для відводу пилу або без нього, можливе опалення за допомогою газу, рідкого палива, гарячої води, пари або біопалива. Всі зерносушарки компанії Stela мають багаторічну гарантію якості. Перелік переваг сушарки цієї марки чималий. Установки виготовляються зі спеціального сплаву алюмінію, довговічні в експлуатації. Фактично необмежені у продуктивності. Оптимальна економія енергії досягається завдяки рекуперації тепла й циркуляції повітря.
  • Документ
    Особливості вибору зерносушарок
    (2023) Ліпінський, Олександр
    При виборі зерносушильного обладнання, ключовим є питання коректного розуміння задач, які будуть вирішуватись: орієнтовну кількість зерна, що буде надходити протягом однієї доби; культури, котрі будуть надходити на доробку; середні вологості культур в регіоні встановлення обладнання, за попередні 5 років; паливо, яке буде використовуватись; місце розташування обладнання. Стартовою точкою вибору, є кількість зерна, що надходитиме на доробку. Якщо кількість зерна незначна, до 100-300 тон, хорошим рішенням будуть мобільні порційні зерносушарки. Їх сильними сторонами є мобільність, відсутність необхідності проведення будівельних робіт. До слабких сторін можна віднести підвищене травмування зерна, за рахунок його постійного механічного перенесення (шнеки, норії), втрата ефективного часу, що витрачається на завантаження – розвантаження сушарки. Якщо ж кількість зерна значна, єдиним правильним рішенням є вибір сушарки проточного типу. Культури, що надходять на доробку. Ключовим є питання, чи в циклі роботи підприємства присутні олійні культури чи ні. Це пов’язано з їхньою підвищеною пожежонебезпечністю. В разі, якщо буде необхідність в їх доробці – обладнання повинне бути або без системи рекуперації, або мати можливість її відключення. Система рекуперації дає можливість економити до 25% палива, тож оптимальним рішенням є сушарки з нею та можливістю її відключення.
  • Документ
    Хімічний склад насіння чіа
    (2023) Зінченко, Богдан Дмитрович; Супрун-Крестова, Олена Юріївна
    В останні роки спостерігається значний інтерес до сировини рослинного походження, яка містять у своєму складі біоактивні сполуки: поліфеноли, каротиноїди, фітоестрогени, стероли, станоли, вітаміни, дієтичні волокна, жирні кислоти, пробіотики, пребіотики та біоактивні пептиди. Цікавою сировиною з цієї точки зору є насіння чіа (Salvia hispanica). В даний час насіння чіа використовується як інгредієнт або наповнювач до багатьох продуктів харчування: запечені продукти, мюслі, молочні напої, фруктові коктейлі або салати.
  • Документ
    Особливості організації ведення обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів
    (2024) Богомол, Едуард; Кравченко, Ірина Йосипівна
  • Документ
    Як змінилась методика розрахунків по авансових звітах
    (2024) Бицюк, Анна; Кравченко, Ірина Йосипівна
  • Документ
    Особливості організації обліку виробничих запасів на підприємстві
    (2023) Турченюк, Н. М.; Кравченко, Ірина Йосипівна
  • Документ
    Звітність підприємств у природоохоронній діяльності – один із компонентів інформаційної екологічної системи для запобігання змін клімату
    (2024) Бублієнко, Наталія Олександрівна
    У 2022 році Україна отримала офіційний статус кандидата на членство в Європейському Союзі та імплементує директиви ЄС щодо охорони навколишнього природного середовища. Аналіз і популяризація європейського досвіду у рамках стратегії European Green Deal наблизить Україну до моделі циклічної економіки та сталого розвитку. В умовах активних євроінтеграційних процесів в Україні одним із важливих аспектів є забезпечення достовірного масиву інформації щодо екологічних аспектів діяльності підприємств. У тому числі це стосується інформації щодо викидів в атмосферне повітря конкретним підприємством парникових газів – суттєвих чинників змін клімату. Важливим у цьому напрямку є вміння еколога підприємства, або тієї особи, яка виконує ці функції, надавати екологічну звітність – своєчасно, повноцінно та достовірно. Також важливим є глибока і системна підготовка майбутніх спеціалістів-екологів у напрямку вміння складати такі звіти. Саме тому значна увага при навчанні здобувачів освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 101 «Екологія» в Національному університеті харчових технологій надається опануванню навичок щодо особливостей складання таких звітів (як теоретичні аспекти, такі і практичні вміння).
  • Документ
    Cтруктурно-параметричний оптимізаційний синтез функціонального модуля дозування в’язких та пластичних харчових продуктів
    (2021) Токарчук, Сергій Володимирович; Гавва, Олександр Миколайович; Кривопляс-Володіна, Людмила Олександрівна
    Метою створення пакувальної машини є реалізація технологічного процесу пакування та отримання пакування встановленої якості найбільш простим/дешевим/швидким способом. Одна і та ж операція технологічного процесу може бути реалізована по-різному, що призводить до виникнення певної кількості можливих структурних схем та конструктивних виконань функціональних модулів (ФМ) машини.
  • Документ
    Дослідження характеристик фасувального мехатронного модуля дозування в’язких харчових продуктів
    (2021) Слюсар, Лілія Олександрівна; Скула, Дмитро Сергійович; Токарчук, Сергій Володимирович; Кривопляс-Володіна, Людмила Олександрівна
    Технологічний процес фасування в’язких харчових продуктів у сучасних пакувальних машинах реалізується із застосування різноманітних конструктивних схем виконання функціональних модулів машин та із реалізацією різних траєкторії руху споживчих упаковок. Актуальною є проблема розробки нового обладнання, яке б не лише підвищувало продуктивність праці, було б більш надійним та довговічним, а й дозволило зменшити собівартість продукції.