Інститут післядипломної освіти (м. Київ)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/8441

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Визначення матеріальної шкоди при порушенні авторського права та суміжних прав в Україні з позиції економічно-правової природи кримінальної відповідальності: проблеми теорії та практики
    (2020) Федоренко, Владислав Леонідович; Бутнік-Сіверський, Олександр Борисович; Тимощик, Лілія Павлівна
    У статті розглядаються актуальні проблеми визначення матеріальної шкоди при порушенні авторського права та/або суміжних прав в порядку, встановленому цивільним, господарським, адміністративним і кримінальним законодавством, з акцентом на визначення економічно-правової природи кримінальної відповідальності за порушення права на твори науки, літератури і мистецтва. Здійснено ретроспективний екскурс в процеси утвердження авторського права та суміжних прав в Європі після «видавничої революції Гуттенберга», а також унормування їх захисту спочатку в національному, а надалі й міжнародному законодавстві, зокрема, у Бернській конвенції про охорону літературних та художніх творів (1886 р.). Проаналізовано особливість судового розгляду спорів у XIX ст. – на поч. XX ст. у Російській імперії, до складу якої на той час входила й значна частина України, щодо авторського права та суміжних прав. Відзначено, що розгляд таких спорів здійснювався в порядку арбітражного, цивільного та кримінального судочинства, із ймовірним залученням експертів («обізнаних людей»). Хоча, такі спори були не частими, у першу чергу, через складність встановлення матеріальної шкоди від протиправного використання творів науки, літератури і мистецтва. Робиться висновок, що в XX-XXI ст. плагіат і контрафакція залишаються в Україні та за кордоном найбільш поширеними видами порушення авторських та/або суміжних прав. При цьому, процедура встановлення матеріальної шкоди за відповідні делікти донині залишається одним із найбільш дискусійних питань судової експертизи економічних досліджень у сфері інтелектуальної власності та, відповідно, суперечливим аспектом звинувачення в кримінальних справах.
  • Ескіз
    Документ
    Напрямки реформування законодавчого регулювання корпоративного сектору у розвинених ринкових країнах
    (2010) Березянко, Тамара Володимирівна
    Стаття присвячена висвітленню напрямків реформування корпоративного законодавства в розвинених ринкових країнах. Розглядаються технології здійснення корпоративного регулювання в розвинених ринкових країнах є запровадження інституту корпоративного адміністрування як в провідних країнах, так і в рамках ЄС в цілому, виділяються особливості підходу до транснаціональних статутних та контрактних структура та методів сприяння їх діяльності. The article is devoted illumination of directions of reformation of corporate legislation in the developed market countries. Technologies of realization of the corporate adjusting are examined in the developed market countries, that provides introduction of institute of corporate administration within the framework of EU on the whole, the features of going are selected near transnational regulation and contract structures and methods of assistance their activity.