Статті

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7372

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 31
  • Ескіз
    Документ
    Алгоритмічна торгівля у біржовій діяльності: її переваги та недоліки
    (2024) Еш, Світлана Миколаївна
    У статті визначено сутність алгоритмічної торгівлі, яка займає значну нішу у цифровій економіці; обґрунтовано способи проведення сучасного алготрейдингу, основу яких складають комп’ютерні програми, а також ручний спосіб проведення, який здійснюють маркет-мейкери; визначено роль високочастотної торгівлі, як техніки алгоритмічної торгівлі та її характеристики; запропоновано види стратегій, проведено їх порівняльну характеристику; дана оцінка ризикам, які супроводжують професійні торгові операції на біржовому ринку; визначено вимоги до основних учасників алгоритмічної торгівлі – інвестиційних фірм. Узагальнено сутність і значення алгоритмічної торгівлі у розвитку біржового ринку та цифрової економіки, обґрунтовано позитивні і негативні сторони алготрейдингу із врахуванням ризиків, які пов’язані із його проведенням інвестиційними фірмами
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток депозитарних послуг на фондовому ринку України
    (2021) Пєтухова, Ольга Михайлівна; Еш, Світлана Миколаївна
    Важливе місце в інфраструктурному забезпеченні фондового ринку належить депозитаріям, які формують певний простір, на якому надаються послуги щодо зберігання цінних паперів незалежно від форми їх випуску, відкриття і ведення рахунків у цінних паперах, обслуговування операцій за угодами щодо цінних паперів. У статті визначено сутність депозитаріїв, їх види; охарактеризовані моделі депозитарних систем, які існують у світовій практиці; розглянуто роль Центрального депозитарію на вітчизняних ринках капіталу, види його професійної діяльності. У статтідослідження проводиться з використаннямрізнихнауковихметодів і підходів, які допомагають досягти поставлених цілей. Ефективне функціонування депозитарних установ сприяє підвищенню рівня інвестиційної привабливості фондового ринку, тому дослідження депозитарної діяльності є важливим для розвитку економіки України.
  • Ескіз
    Документ
    Кліринг як вид професійної діяльності
    (2021) Пєтухова, Ольга Михайлівна; Еш, Світлана Миколаївна
    У статті висвітлена сутність та зміст клірингу як виду професійної діяльності на сучасних ринках капіталу України. Кліринг як вид професійної діяльності супроводжується виконанням правочинів щодо цінних паперів та фінансових інструментів, підготовкою інформації і документів, необхідних для проведення розрахунків, а також створення системи гарантій з виконання зобов’язань. У наукових працях учених європейських країн категорія «клірингова діяльність» взагалі не використовується, однак, вживається термін «клірингові послуги» (clearing services). Це зумовлено тим, що у цих країнах кліринг не є самостійним видом діяльності і його функції здійснюють депозитарії або банки чи спеціально створені розрахункові центри – клірингові палати. Основними функціями клірингу є облік зареєстрованих угод і забезпечення їх реалізації; підготовка, реєстрація і передача інформації про угоди; залік взаємних зобов’язань і платежів учасників фондових угод, їх гарантійне забезпечення; проведення грошових розрахунків; забезпечення виконання угоди згідно принципу «поставка проти оплати». Встановлено причини появи та розвитку клірингової діяльності в Україні. Узагальнено визначення клірингу та клірингової діяльності, охарактеризовано сектори клірингових розрахунків. Визначено особливості та характерні ознаки наявної клірингової діяльності. Обґрунтовано сутність клірингової установи як професійного учасника ринків капіталу. Доведено, що клірингові розрахунки відображають специфіку взаємовідносин між Розрахунковим центром, НБУ, кліринговими установами, Центральним депозитарієм України; між продавцями і покупцями фінансових інструментів; особливості комерційного ризику, який виникає при укладенні угод; кредитоспроможність покупців і платоспроможність та надійність постачальників; умови платежу; ринкову кон’юнктуру; ризики, пов’язані із переказами коштів тощо. Визначено основні завдання сучасних вітчизняних клірингових установ, які працюють на фондових ринках.
  • Документ
    Розвиток біржової діяльності
    (2020) Пєтухова, Ольга Михайлівна; Еш, Світлана Миколаївна
    Розглянуто історію розвитку біржової діяльності від стародавніх часів до сьогодення. Біржовий ринок досліджено у розрізі трьох сегментів: товарного, фондового, валютного. Значну увагу приділено розвитку бірж в Україні, визначено проблеми та перспективи їх розвитку. Окреслено напрями подальшого розвитку біржового ринку України. The history of development of exchange activity from ancient times to the present is considered. The stock market is studied in terms of three segments: commodity, stock, currency. Considerable attention is paid to the development of exchanges in Ukraine, identified problems and prospects for their development. The directions of further development of the stock market of Ukraine are outlined.
  • Ескіз
    Документ
    Міжбюджетні відносини в Україні в сучасних умовах
    (2018) Шірінян, Лада Василівна; Еш, Світлана Миколаївна
    У статті досліджується фінансова складова міжбюджетних відносин в Україні та визначаються напрями самостійного поповнення місцевих бюджетів грошовими коштами. Обґрунтовано, що забезпечення самодостатності територій більшою мірою залежить від власних фінансових ресурсів: податкових і неподаткових надходжень, умілого використання операцій з капіталом, що зосереджується у місцевих бюджетах. Статистичний аналіз виявляє зростання кількості місцевих бюджетів і зменшення районних бюджетів. Такі зміни пов’язані зпроцесом децентралізації і створенням об ’єднаних територіальних громад.Також проаналізовано склад і структуру доходів місцевих бюджетів. Показано, що важливою складовою сучасної національної бюджетної політики є міжбюджетні трансферти (субвенції та дотації), які повинні допомогти бідним за економічним розвитком територіям. Спостерігається висока частка грошових коштів місцевих бюджетів у формі міжбюджетних трансфертів на рівні 54,3% усіх доходів місцевих бюджетів.
  • Ескіз
    Документ
    Роль фондових бірж у розвитку економіки україни
    (2020) Еш, Світлана Миколаївна; Гончаренко, Анастасія Сергіївна
    У розвитку економіки України важливе місце належить фондовому ринку, який в останні роки зробив помітний крок вперед у своєму розвитку, що свідчить про його важливу роль у реформуванні економіки. Стабільний розвиток фондового ринку сприяє залученню іноземних інвестицій, зміцнює довіру населення до цінних паперів. У статті розглянуто фондові біржі як основні інститути фондового ринку, визначено основні вимоги, що стосуються їх діяльності. Встановлено зв’язок фондових бірж з такими інститутами біржового ринку, як клірингові установи, національний депозитарій і банки. Охарактеризовано принципи та функції, які обґрунтовують роль фондових бірж у розвитку економіки країни. Зроблено порівняльну характеристику діяльності фондових бірж, які працюють на організованому фондовому ринку країни. Проведено аналіз основних інструментів фондових бірж, оцінено методи їх використання. З’ясовано, що найпоширенішими фінансовими активами є державні облігації, акції та інвестиційні сертифікати. Завдяки застосуванню методів порівняння і статистичних методів досліджено динаміку і структуру фінансових інструментів, метод узагальнення використано при визначенні результатів роботи. З’ясовано, що в нинішніх умовах розвитку для фондових бірж актуальним є питання їх інтеграції у міжнародний фондовий ринок. Деякі кроки вітчизняними біржами вже зроблені. Фондова біржа ПФТС є членом Міжнародної федерації фондових бірж, має свій індекс, який у 2018 р. згідно з даними агентства Refinitv, став одним із найуспішніших показників у світі. Ефективне функціонування фондових бірж сприяє підвищенню рівня інвестиційної привабливості не тільки фондового ринку, а й фінансового взагалі, тому дослідження фондових бірж є важливим для розвитку економіки України.
  • Ескіз
    Документ
    Заходи фінансової санації в програмі антикризового управління підприємства молочної галузі
    (2020) Пєтухова, Ольга Михайлівна; Еш, Світлана Миколаївна
    В останні роки в Україні спостерігається стійка тенденція до збільшення кількості фінансово нестійких та збиткових підприємств, які проходять стадію кризового стану і гостро відчувають загрозу банкрутству. У зв’язку з цим особливої актуальності набувають питання антикризового управління, серед яких важливе місце посідає управління фінансовою санацією. In recent years, there has been a steady tendency in Ukraine to increase the number of unstable and unprofitable enterprises that go through the stage of crisis and acutely feel the threat of bankruptcy. In this regard, issues related to crisis management are becoming especially relevant, among which the important is the management of financial rehabilitation.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні особливості антикризового управління підприємств харчової промисловості
    (2008) Еш, Світлана Миколаївна
    У статті розглядаються методичні особливості реалізаціїосновних функцій антикризового управління на підприємствах харчової промисловості. In the article the methodical implementation features the basic functions of crisis management in the food industry.
  • Ескіз
    Документ
    Історичний аналіз ролі золота в залученні інвестицій
    (2014) Еш, Світлана Миколаївна
    У статті досліджено природу золота, його місце у золотовалютних резервах країн. Зазначено, що разом з державними ресурсами іноземних валют золото створює матеріальну базу державно-монополістичного втручання у міжнародні валютні відносини. Проаналізовано нинішній стан економіки у різних країнах, який свідчить про активізацію формування золотовалютних резервів і згладжування таким чином коливань платіжного балансу. При цьому спостерігається тенденція до активного накопичення монетарного золота у структурі золотовалютних резервів, насамперед розвинених країн світу. Інвестиції в золото характеризуються високою довірою серед населення, тому що стійкі до інфляції, економічних і політичних криз, навіть до війн. Запропоновано напрями інвестицій у золото, визначено основні стратегії інвестування в золото, яке уже багато років залишається основним активом збереження та примноження власних накопичень. This paper examines the nature of gold and its place in foreign reserves. Gold has always been compared to stability. Along with public resources of foreign exchange, gold creates the material basis of state-intervention in international monetary relations. Analysis of the current state of the economy in different countries indicates the growing formation of foreign reserves and, therefore, smoothing the fluctuations of payments. Thus, there is a tendency for active accumulation of monetary gold in the structure of international reserves, especially in developed countries. Investing in gold is characterized by high trust among the population, because it is persistent to inflation, economic and political crises and even wars. Directions of investing in gold arc proposed; its evolution is analyzed; the basic strategies of investing in gold, which for many years have been a major asset for preservation and enhancement of savings, is given.
  • Ескіз
    Документ
    Метод визначення страхувальником конкурентоспроможності страхової компанії
    (2014) Гнатенко, Олена Андріївна; Еш, Світлана Миколаївна
    Розглянуто методичні основи визначення страхувальником конкурентоспроможності страхової компанії, обґрунтовано проблеми методів визначення конкурентоспроможності в умовах ринкової конкуренції. Examination methodical basis determination of insurant the competition of insurance the company, problems of methods determination the competition in the conditions of market competition are grounded.