Статті

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7372

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Переваги та недоліки використання генетичних досліджень у страхуванні
    (2021) Арич, Михайло Іванович; Каленюк, Ярослав Олександрович; Левон, Марія Михайлівна
    У статті проведено теоретико-методичне дослідження негативних ризиків і позитивних можливостей від використання технологій генетичних досліджень у страхуванні. Визначено, що наразі основними недоліками від використання генетичної інформації у страхуванні є генетична дискримінація. Обґрунтовано, що генетична дискримінація у страхуванні також може бути причиною іншого негативного наслідку, зокрема відмови брати участь у наукових чи медичних генетичних дослідженнях через страх можливої генетичної дискримінації страховими компаніями за результатами цих досліджень у майбутньому.
  • Ескіз
    Документ
    Модель застосування генетичних досліджень у страхуванні
    (2020) Левон, Марія Михайлівна; Арич, Михайло Іванович; Кулинич, Юрій Михайлович
    Розвиток технологій генетичних аналізів має позитивні та негативні наслідки як для суспільства в цілому, так і зокрема для страхового ринку та системи охорони здоров’я країни в цілому. Найбільшим викликом стала генетична дискримінація як наслідок використання страховими компаніями генетичних даних громадян для оцінки ризиків у страхування та/або зміни умов страхових договорів. У роботі запропоновано дослідження визначенні та обґрунтування моделі застосування генетичних досліджень у страхуванні покликане на побудову найбільш ефективних та взаємовигідних відносин між державою (система охорони здоров’я), страховим ринком та населенням як потенційними страхувальниками. The development of genetic analysis technologies has positive and negative consequences both for society as a whole and for the insurance market and the health care system in general. The biggest challenge has been genetic discrimination as a result of insurance companies using genetic data of citizens to assess insurance risks and / or change the terms of insurance contracts. The paper proposes a study to determine and substantiate the model of genetic research in insurance designed to build the most effective and mutually beneficial relationship between the state (health care system), the insurance market and the population as potential policyholders.
  • Ескіз
    Документ
    Ринки страхування життя та здоров’я: оцінка конкурентоспроможності
    (2020) Арич, Михайло Іванович; Кулинич, Юрій Михайлович; Левон, Марія Михайлівна
    У статті досліджено конкурентоспроможність ринків страхування життя та здоров’я на основі розрахунку показників ємності (проникнення), рівня страхових виплат, а також щільності страхових премій і виплат. Метою статті є оцінка стану й динаміки розвитку конкуренції на вітчизняному ринку страхування, у т. ч. на ринку страхування життя (life), non-life-страхування, ринку страхування здо ров’я, зокрема ринку медичного страхування (безперервного страхування здоров’я), страхування здоров’я на випадок хвороби та ринку страхування медичних витрат. Інформаційною базою дослідження слугували офіційні дані Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг України та Державної служби статистики України. Встановлено, що ємність (проникнення) ринку страхування, в т. ч. non-life і страхування здоров’я на випадок хвороби, у ВВП знижується. Визначено, що середня страхова премія та виплати на одну особу та на один страховий договір зростали практично для всіх досліджуваних видів страхування.
  • Ескіз
    Документ
    Використання генетичних досліджень у страхуванні життя та здоров’я
    (2019) Арич, Михайло Іванович; Левон, Марія Михайлівна
    У статті проведено дослідження використання результатів генетичних досліджень у страхуванні життя та здоров’я. Сучасний стан розвитку генетики дозволяє страховим компаніям використовувати дані генетичного аналізу для оцінки страхового ризику. При цьому, встановлено, що найбільшими проблемами є, по-перше, генетична дискримінація, як наслідок врахування страховиками інформації про генетичні дослідження страхувальника, та, по-друге, інформаційна асиметрія на страховому ринку, яка пояснюється як можливість страхувальників мати більший доступ до оцінки своїх ймовірних ризиків життя та здоров’я на основі результатів генетичних досліджень, при тому, що страховикам дана інформація буде не повідомлена. The current capabilities of genetic testing, as well as the information obtained because of this study, allow the insurance companies to use this as a new tool for underwriting. It has been established that the biggest problems are genetic discrimination and information asymmetry in the insurance market. The purpose of the research paper is to analyze the historical preconditions, the current situations and prospects of the use of genetic testing results in life and health insurance. The research paper used the following theoretical and empirical methods of research, such as analysis, synthesis, analogy, modeling, abstraction, specification, etc.