Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.nuft.edu.ua/jspui/handle/123456789/14201
Название: Втомне пошкодження валопроводу парової турбіни при несинхронному підключенні до мережі турбогенератора
Авторы: Бовсуновський, Анатолій Петрович
Куєвда, Валерій Петрович
Куєвда, Юлія Валеріївна
Штефан, Євгеній Васильович
Ключевые слова: парова турбіна
груба синхронізація
крутильні коливання
втомне пошкодження
steam turbine
coarse synchronization
torsional vibrations
fatigue damage
кафедра електропостачання і енергоменеджменту
кафедра машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв
Дата публикации: 2013
Библиографическое описание: Втомне пошкодження валопроводу парової турбіни при несинхронному підключенні до мережі турбогенератора / А. П. Бовсуновський, В. П. Куєвда, Ю. В. Куєвда, Є. В. Штефан // Вібрації в техніці та технологіях. - 2013. - № 4(72). - С. 48-55.
Краткий осмотр (реферат): Характер поширення тріщин в зруйнованих роторах турбін говорить про їхню втомну природу. Причини накопичення втомного пошкодження валопроводів турбін необхідно шукати в її періодичних пусках, які є типовими для теплових турбоагрегатів, що працюють в маневровому режимі. Кожний пуск турбіни супроводжується підключенням турбогенератора до мережі. При цьому через різницю кутів зсуву фаз між векторами електрорушійної сили турбогенератора і напруги мережі на турбогенераторі виникає короткочасний, але потужний реактивний електромагнітний момент, що приводить до виникнення крутильних коливань валопроводу турбіни різної інтенсивності і, як наслідок, до втомного пошкодження матеріалу валопроводу. В роботі представлені результати досліджень реактивного крутного моменту, що виникає на турбогенераторі турбіни К-200-130 при його підключенні до мережі з грубою синхронізацією, а також оцінки втомного пошкодження матеріала валопроводу турбіни при його крутильних коливаннях, що виникають в результаті дії реактивного моменту з боку турбогенератора.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace.nuft.edu.ua/jspui/handle/123456789/14201
Располагается в коллекциях:Статті

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
EPEM_140429_2.pdf783.96 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.