Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.nuft.edu.ua/jspui/handle/123456789/14201
Назва: Втомне пошкодження валопроводу парової турбіни при несинхронному підключенні до мережі турбогенератора
Автори: Бовсуновський, Анатолій Петрович
Куєвда, Валерій Петрович
Куєвда, Юлія Валеріївна
Штефан, Євгеній Васильович
Ключові слова: парова турбіна
груба синхронізація
крутильні коливання
втомне пошкодження
steam turbine
coarse synchronization
torsional vibrations
fatigue damage
кафедра електропостачання і енергоменеджменту
кафедра машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв
Дата публікації: 2013
Бібліографічний опис: Втомне пошкодження валопроводу парової турбіни при несинхронному підключенні до мережі турбогенератора / А. П. Бовсуновський, В. П. Куєвда, Ю. В. Куєвда, Є. В. Штефан // Вібрації в техніці та технологіях. - 2013. - № 4(72). - С. 48-55.
Короткий огляд (реферат): Характер поширення тріщин в зруйнованих роторах турбін говорить про їхню втомну природу. Причини накопичення втомного пошкодження валопроводів турбін необхідно шукати в її періодичних пусках, які є типовими для теплових турбоагрегатів, що працюють в маневровому режимі. Кожний пуск турбіни супроводжується підключенням турбогенератора до мережі. При цьому через різницю кутів зсуву фаз між векторами електрорушійної сили турбогенератора і напруги мережі на турбогенераторі виникає короткочасний, але потужний реактивний електромагнітний момент, що приводить до виникнення крутильних коливань валопроводу турбіни різної інтенсивності і, як наслідок, до втомного пошкодження матеріалу валопроводу. В роботі представлені результати досліджень реактивного крутного моменту, що виникає на турбогенераторі турбіни К-200-130 при його підключенні до мережі з грубою синхронізацією, а також оцінки втомного пошкодження матеріала валопроводу турбіни при його крутильних коливаннях, що виникають в результаті дії реактивного моменту з боку турбогенератора.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.nuft.edu.ua/jspui/handle/123456789/14201
Розташовується у зібраннях:Статті

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
EPEM_140429_2.pdf783.96 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.