Синтез ненасичених карбонових кислот з використанням діалкілфосфонатів

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2019

ORCID

DOI

Науковий ступінь

Рівень дисертації

Шифр та назва спеціальності

Рада захисту

Установа захисту

Науковий керівник

Члени комітету

Видавець

Анотація

Реакція Хорнера-Вдсворта-Еммонса з мультиалкілфосфоноацетатами є перспективним методом синтезу етерів 2,3-ненасичених карбонових кислот, який може бути включений у студентський практикум з поглибленого курсу хімії. Цей метод дозволяє варіювати вихідні компоненти реакції, розчинники в залежності від температури процесу, а також використовувати фізико-хімічні методи аналізу для вивчення хімічної кінетики та ідентифікації продуктів. Реакція Хорнера-Водсворта-Еммонса з мультиалкілфосфоноацетатами застосовується для отримання багатофункціональних органічних сполук, які можна використовувати в якості вихідних матеріалів у складному органічному синтезі. Використання цієї реакції в студентському практикумі сприяє формуванню в учнів творчого підходу до виконання роботи і самостійного мислення, розвиває здатність до самоосвіти та самовдосконалення. Студенти можуть ознайомитися з конкретними методами роботи в лабораторії органічної хімії і навчитися застосовувати теоретичні знання на практиці, у тому числі вивчати хімічну кінетику і аналізувати органічні сполуки фізико-хімічними методами.

Опис

Ключові слова

фосфонати, студентський практикум, ненасичені карбонові кислоти, органічний синтез, ЯМР спектроскопія, phosphonates, unsaturated carboxylic acids, student workshop, organic synthesis, NMR spectroscopy, кафедра харчової хімії, кафедра технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів

Бібліографічний опис

Ковальова, С. О. Синтез ненасичених карбонових кислот з використанням діалкілфосфонатів / С. О. Ковальова, Т. М. Бойчук // International Trends in Science and Technology : proceedings of the XVII International Scientific and Practical Conference, September 30, 2019. – Warsaw, Poland, 2019. – Vol.2. – P. 30-32.