Філософські проблеми сучасних біотехнологічних досліджень

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2020

ORCID

DOI

Науковий ступінь

Рівень дисертації

Шифр та назва спеціальності

Рада захисту

Установа захисту

Науковий керівник

Члени комітету

Видавець

Анотація

У статті розкрито вплив біотехнологічних досліджень на різні соціальні практики. Вони дають як великі надії людству, так одночасно і небезпідставні острахи. Проаналізовано проблеми, які виникають у зв’язку з досягненнями генної та клітинної інженерії. Всебічно обґрунтована необхідність дослідження феномену біотехнологій в науковому, соціальному, культурологічному, філософському та релігійному аспектах. Комплексний аналіз необхідний для розуміння і прогнозування перспектив впливу біотехнології на біологічний генотип людини. Доведено, що швидкий розвиток біотехнологій розкриває перед людиною і людством нові можливості та перспективи. Біотехнології значною мірою впливають на життя людини, покращуючи його якість, сприяючи економічному і соціальному зростанню. Однак, поряд з усіма вигодами, які здатні принести біотехнології, існує також низка небезпек для людини.

Опис

Ключові слова

біотехнологічні дослідження, біотехнологі, biotechnological research, biotechnology, сфери застосування біотехнологій, areas of application of biotechnology, біоетика, bioethics, профілактичне і оздоровче харчування, preventive and health food, біологічний генотип людини, human biological genotype, кафедра гуманітарних дисциплін

Бібліографічний опис

Ключка, І. Філософські проблеми сучасних біотехнологічних досліджень / І. Ключка, М. Кітов // Альманах науки. – 2020. – № 11 (44). – С. 52–54.

Зібрання