Патенти, авторські свідоцтва

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7374

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Розподільна регулярна насадка (Патент на винахід № 32507)
    (2000) Марценюк, Олександр Степанович
    Винахід використовується в тепломасообмінних апаратах для процесів сорбції, дистиляції, ректифікації, очищення газів в хімічній, харчовій, нафтогазопереробній промисловості. Суть винаходу полягає в тому, що в насадці, що складається з однакових, встановлених вертикально листів, кожен лист у верхній частині має великі гофри, в середній частині – прямокутні отвори з відігнутими уверх просічками, а в нижній частині – довгасті отвори з зубчастими верхніми краями, причому ширина зубців менше ширини просічок. Горизонтальні проекції виступів великих гофрів сусідніх листів мають зазор 1,0–1,5 мм. Краї листів насадки мають вирізи, що відхиляють рідину до середини листів. У проміжках між рядами зубчастих отворів можуть бути ділянки з дрібним гофром висотою 3–4 мм. Поверхня насадки піддається гідрофілізації.
  • Ескіз
    Документ
    Регулярна насадка для тепломасообмінних апаратів (Патент на винахід № 32505)
    (2000) Марценюк, Олександр Степанович
    Винахід відноситься до конструкцій регулярних пакетних насадок для тепломасообмінних апаратів і дозволяє підвищити ефективність масообміну та стабілізації розділювальної здатності при зміні навантажень по рідині і газу. Насадка має вертикальні листи з зубчастими отворами, розміщеними горизонтальними рядами в шаховому порядку. Верхні краї отворів мають зубці. Між горизонтальними рядами отворів розміщені гофри.
  • Ескіз
    Документ
    Регулярна насадка для тепломасообмінних процесів (Патент на винахід № 32499)
    (2000) Марценюк, Олександр Степанович
    Винахід відноситься до конструкції регулярних насадок, що використовуються для уловлювання завислих краплинок рідини з газопарорідинних потоків в апаратах для тепломасообмінних процесів, і дозволяє зменшити вторинне винесення рідини і збільшити граничну швидкість газопарорідинного потоку шляхом покращення умов відведення вловленої рідини. Насадка складається з листів з просічними отворами, що мають форму ромба, забезпеченими пелюстками, що повторюють форму отворів. Між рядами отворів виконані гофри в вигляді розширених всередину окружних канавок. Повернені вниз поверхні пелюсток мають рифлення.
  • Ескіз
    Документ
    Регулярна насадка з плівково-краплинною течією дисперсної фази (Патент на винахід № 32498)
    (2000) Марценюк, Олександр Степанович
    Винахід відноситься до конструкції регулярної насадки з плівково-краплинною течією дисперсної фази, може бути використано в апаратах для процесів тепломасообміну в системі газ – рідина та рідина – рідина, дозволяє інтенсифікувати тепломасообмін за рахунок покращення умов перемішування рідини і додаткової турбулізації газової фази. У насадці, що містить вертикальні листи з просіченими вікнами з зубчастими верхніми і нижніми і відігнутими по верхніх краях вікон зубчастими пелюстками, нахиленими під кутом вниз по черзі в протилежні сторони відносно листа і перекривають один одного у вертикальних рядах суміжних листів, а зубці і западини вікон виконані гофрованими в горизонтальному напрямку. Верхні гофри кожної гофрованої ділянки можуть бути спрямовані в бік відхилення пелюсток, що знаходяться над цією ділянкою. Кожна гофрована ділянка може мати по два гофри, що виступають по черзі в одну й іншу сторону від площини листа на величину, рівну половині висоти зубців верхніх країв вікон.