Тези доповідей, матеріали конференцій

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7373

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні вимоги законодавства України до предметів і матеріалів, призначених для контакту з харчовими продуктами
    (2023) Шульга, Оксана Сергіївна
    Прийнятий Закон України «Про матеріали і предмети, призначені для контакту з харчовими продуктами» від 03.11.2022 р. № 2718-IX упорядковує і визначає перелік вимог до предметів і матеріалів, які контактують з харчовими продуктами, адже харчова безпека визначає здоров'я населення з відомого вислову: «Ми є те, що ми їмо». Якісні, проте головне безпечні харчові продукти є запорукою та довголіття кожної людини. У операторів ринку є ще два роки на адаптацію до наведеного Закону, оскільки він набуває чинності з 19.11.2025 р.
  • Ескіз
    Документ
    Environmental legislation of Ukraine: towards the european union approaches
    (2024) Yakymenko, Igor; Dotsenko, Olena; Negretova, Victoria; Pobuta, Oleksandra; Grychenko, Maryna; Madzhd, Svitlana
    Environmental legislation of Ukraine is an important part of national legislation and based on fundamental principles of sustainable development. These include some particular articles of the Constitution (the main law) of Ukraine (VRU, 1996), the Law of Ukraine on Environmental Protection (VRU, 1995), relevant articles of Code of Ukraine on Administrative Offenses (1984) and Criminal Code of Ukraine (VRU, 2001) and many others. Starting from 2014, Ukraine began the implementation of key elements of EU legislation in terms of the EU – Ukraine Association Agreement (AA, 2014). And according to the Cabinet of Ministry of Ukraine, currently Ukraine implemented about 80% of European Union legal norms into national legislation as for the environmental protection (CMU, 2024). Good example of effective implementation of the EU laws into the legislation of Ukraine is an adapting a new Law of Ukraine on Waste Management (2022), which introduces European principles and European hierarchy in waste management into Ukrainian legislation.
  • Ескіз
    Документ
    Приведення внутрішнього законодавства держав-членів у відповідність до права Європейського Союзу
    (2023) Задніпряна‐Корінна, Мар'яна Юріївна
    В тезах проаналізовано механізм гармонізації національного законодавства з європейським правом, а саме систему організаційних та нормативно-правових елементів, що забезпечують встановлення уніфікованого порядку регулювання правовідносин шляхом імплементації положень договорів у національне законодавство. Зміст процесу гармонізації полягає у внесенні змін та доповнень до існуючого законодавства, а також прийнятті нових нормативно-правових актів, що необхідні для виконання вимог Європейського Союзу. Це включає розробку планів гармонізації, забезпечення ефективних правових механізмів реалізації заходів та встановлення санкцій за їх недотримання. Країни, що приєднуються до Європейського Союзу, приділяють значну увагу гармонізації законодавства, розробляючи спеціальну нормативно-правову базу та створюючи уповноважені державні органи для координації політики в цій сфері. Терміни "адаптація", "апроксимація" та "наближення" часто вживаються як синоніми гармонізації. Адаптація означає приведення законів та інших нормативно-правових актів у відповідність до acquis communautaire. Апроксимація та наближення визначаються як досягнення відповідності та заміна нормативно-правових актів. Для визначення механізму гармонізації потрібно з’ясувати розбіжності між правовим регулюванням у Європейському Союзі та Україні, визначити пріоритетність усунення невідповідностей у праві України та прийняти спеціальні закони щодо впровадження змін та доповнень до законодавства для ідентифікації та полегшення роботи виконавчих органів влади