Статті

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7372

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Порівняння роботи підсистем прогнозування в автоматизованій системі керування випарним апаратом
    (2022) Грама, Михайло Петрович; Сідлецький, Віктор Михайлович
    Мета дослідження — обґрунтування методів регулювання тиску пари у випарному апараті з підсистемою прогнозування, що дозволить спрогнозувати поведінку системи та дослідити вплив кількості часових інтервалів алгоритму прогнозування на точність прогнозу роботи випарної станції. Розроблено систему обміну даними між рівнем технологічного процесу і рівнем виробництва. Досліджується робота випарної установки з підсистемою прогнозування регулювання тиску пари. У схемі автоматизації регулювання тиску пари як датчик використовуються перетворювачі тиску PC-28. Виконавчими механізмами служать пневматичні сідельні клапани з вбудованим дроселем та електро-пневмоперетво­рювачем. Використання нейронечітких регуляторів відбувається лише в окремих специфічних випадках інтелектуального керування процесом випаровування, відсутні дані порівняння застосування інтелектуальних регуляторів з класичними, можливості комбінування роботи кількох типів інтелектуальних регуляторів, а також чітких засобів прогнозування їх роботи. Тому у даній роботі використано метод прогнозування для порівняння методів регулювання тиску пари в апараті, що дозволило спрогнозувати поведінку системи при формуванні керування та вивести готовий прогноз на екран оператора і, таким чином, підвищити ефективність роботи випарної станції. Зібрано статистичні дані поведінки контурів системи автоматизації у різних режимах роботи з використанням інтелектуальних та класичних регуляторів і побудовано модель прогнозування роботи випарної станції методом локальної тенденції та модифіковано алгоритм прогнозування. Перевага даного методу — легка і швидка його реалізація, яка не потребує великих економічних та енергетичних затрат. Побудовано модель прогнозування роботи випарної станції методом локальної тенденції та розроблено алгоритм прогнозування. Також оцінено точність отриманої моделі прогнозування: 97 % — для ПІД-ре­гулятора, 97 % — для нейронечіткого регулятора та 96,5 % — для нейромережевого при використанні девʼяти інтервалів, що вище за точність при використанні шести інтервалів. Запропонована модель для прогнозування роботи випарної станції характеризується високою точністю в цілому, але під час коливань у перехідному процесі виникає несуттєве запізнення їх прогнозування. Точність роботи даної моделі напряму залежить від збільшення кількості часових інтервалів при розробці алгоритму прогнозування.
  • Ескіз
    Документ
    Підсистема аналізу технологічного процесу і вибору рішень в системі управління дифузійною станцією цукрового заводу
    (2012) Сідлецький, Віктор Михайлович; Ельперін, Ігор Володимирович
    Наводиться реалізація системи прогнозування параметрів роботи дифузійної станції цукрового заводу та вибору рекомендованого рішення направленого на усунення відхилень технологічного режиму та на покращення показників роботи дифузійного відділення що включає в себе моделі розрахунку. We give the implementation of forecasting parameters of the diffusion plant sugar factory and selecting the recommended solutions to address the deviations technological regime and to improve the performance of the diffusion compartment that includes a model calculation.
  • Ескіз
    Документ
    Система прогнозування показників роботи дифузійної станції цукрового заводу
    (2011) Сідлецький, Віктор Михайлович; Ельперін, Ігор Володимирович
    Діючі системи автоматизації дифузійної станції цукрового заводу забезпечують підтримання на заданному рівні технологічних параметрів, які дозволяють вести процес в межах регламентованих значень і працюють досить надійно. Але, як показує практичний досвід роботи з такими системами, не рідко виникають ситуації при яких технологічний режим порушується, а система автоматизації на них не реагує, або реагує з досить великим запізнюванням. Це пояснюється тим, що система автоматизації не може інструментальними методами контролювати якість сировини і стан стружки, процеси переміщення стружки в ошпарювані і колоні, втрати цукру і інше. Крім того, для одних і тих же значень параметрів технологічного процесу можна отримати різні значення показників роботи дифузійної станції, які у деяких випадках можуть бути ще й суперечливими. Existing automation diffusion plant sugar factory provide support for a given level of technological options that allow you to keep the process within regulated values ​​and work reliably. But as the practical experience with such systems is rare, there are situations in which technological regime is broken and automation system on them does not respond or responds with a rather large delay. This is because the automation system may not instrumental methods to control the quality of raw materials and state of shavings, chips transfer processes in oshparyuvani and column loss of sugar and more. Furthermore, for the same values ​​of the parameters of the process can get different values ​​of the diffusion of the station, which in some cases may be even contradictory.
  • Ескіз
    Документ
    Автоматична система прогнозування та багатокритеріального вибору в системі управління дифузійною станцією цукрового заводу
    (2011) Сідлецький, Віктор Михайлович; Ельперін, Ігор Володимирович
    Наводиться реалізація системи прогнозування параметрів роботи дифузійної станції цукровогозаводу та вибору рекомендованого рішення направленого на усунення відхилень технологічного режиму та на покращення показників роботи дифузійного відділення що включає в себе моделі розрахунку. Shows the implementation of the system of forecasting the parameters of the diffusion plant sugar factory and the choice of the recommended solutions aimed at eliminating the deviations of technological regime and to improve the performance of diffusive separation.