Статті

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7372

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Енергоефективність експлуатаційних режимів теплоелектроцентралей промислових підприємств
    (2022) Барановська, Світлана Володимирівна; Філоненко, Віталій Миколайович
    Підприємства з енергоємним виробництвом мають в своїй структурі теплоелектроцентраль (ТЕЦ). Під час здійснення заходів щодо підвищення енергоефективності можна досягати різних співвідношень між показниками ефективності споживання теплової та електричної енергій підприємствами на вироблення продукції. Певні співвідношення між питомими тепло- та електроспоживанням на виробництво продукції спонукають підприємство купувати певну частку електроенергії в районній енергосистемі (РЕС), для запобігання скидання в атмосферу відпрацьованої пари в турбіні, чи до здачі в РЕС надлишку електроенергії власної генерації. Перед підприємством встає задача вибору режимів експлуатації ТЕЦ. Висвітлена в статті проблема вказує, що вибір визначають ціни на паливо для ТЕЦ, співвідношення між цінами електроенергії, що купують в РЕС і по якій здають в РЕС. Хоча у виробництві цукру електроспоживання не перевищує 11 % від енергії палива, вигідно електроенергію виробляти в надлишку (турбогенератори працюють в максимальному, наближеному до номінального режиму) і продавати в РЕС за ціною вищою за собівартість. Запропонований метод вибору режимів експлуатації турбоустановок ТЕЦ на прикладі цукрового заводу, який може застосовуватись і для будівельної галузі, а також методика визначення витрат па енергопостачання для всіх режимів експлуатації турбоустановки цукрового заводу. Встановлено вплив вартості електроенергії в РЕС на вибір ре жиму експлуатації турбоустановок ТЕЦ. які забезпечують мінімальні фінансові витрати на енергопостачання підприємства. Наведено метод визначення типорозміру турбоустановки ТЕЦ, яка задовольняє питомим показникам теплового та електричного споживання підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Удосконалення випарних установок цукрових заводів
    (1994) Прядко, Микола Олексійович; Петренко, Валентин Петрович; Філоненко, Віталій Миколайович
    Наведено аналіз різних типів випарних установок цукрових заводів. Проаналізовано фактори, що не дозволяють в рамках існуючих у промисловості 4-х корпусних ВУ з концентратором сформувати економічну теплову схему цукрового заводу. Приведен анализ различных типов выпарних установок сахарных заводов. Are offered analysis of versions types of evaporation stations. Offered menhods of improvement of evaporation stations of sugar plant.
  • Ескіз
    Документ
    Витрати тепла і пари на виробництво цукру: перспективні, проектні, реальні
    (1994) Князєв, Арнольд Олексійович; Філоненко, Віталій Миколайович; Василенко, Сергій Михайлович; Петренко, Валентин Петрович
    На базі матеріалів енергетичних аудитів цукрових заводів України та створеної математичної моделі енерготехнологичного комплексу цукрового заводу встановлено реальні, перспективні та проектно-досяжні витрати енергоресурсів на вироблення цукру. Based on energetichsky audits of sugar plants of Ukraine and the developed mathematical model of a power technological complex of sugar plant real, perspective and project and achievable expenditures of energy resources are set.
  • Ескіз
    Документ
    Когенерація в промисловості: передумови і можливості
    (1999) Христенко, В. І.; Філоненко, Віталій Миколайович; Капустін, В. Б.
    За матеріалами енергетичних аудитів промислових підприємств України встановлені передумови та технічні можливості реалізації типовых когенераційних проектів. Based on energetic audits of the industrial enterprises of Ukraine premises and technical capabilities of implementation of standard cogeneration projects are set.
  • Ескіз
    Документ
    Енергозбереження для цукрових заводів з низькими параметрами пари в ТЕЦ
    (2002) Філоненко, Віталій Миколайович; Бірюков, Д. Г.
    Розглянуто проблему, яку створює для ТЕЦ цукрових заводів з низькими параметрами гострої пари, зменшення пароспоживання заводу. Пропонуються напрями оптимізації енерготехнологічного комплексу “ЗАВОД-ТЕЦ” із врахуванням балансового взаємозв’язку між виробленною турбоагрегатом електроенергією і спожитою заводом тепловою енергією.
  • Ескіз
    Документ
    Енергозбереження та експлуатаційні фактори в цукровому заводі
    (2000) Філоненко, Віталій Миколайович
    У статті наведено кількісна оцінка впливу на рівень споживання палива цукровим заводом його експлуатаційних факторів, а саме:відкачки соку з дифузійного апарату; степені використання теплоти утфельної пари; степені досконалості системи відборів вторинної пари з корпусів випарної установки; втрат температури сокового потоку; тощо
  • Ескіз
    Документ
    Вплив вартості палива та електроенергії на формування проектного рівня питомого теплоспоживання цукрового заводу
    (2010) Філоненко, Віталій Миколайович
    В статті запропоновано математичну модель для визначення економічно доцільного рівня зменшення питомої витрати теплової енергії на перероблення буряку у разі реконструкції цукрового заводу у залежності від ринкової вартості палива та електричної енергії. In the article is offered mathematical model for definition the economically reasonable level of the abatement of specific expense of thermal energy in sugar-beet utilization in case the complex factory reconstruction in dependence from the market cost of fuel and electric energy.
  • Ескіз
    Документ
    Енергозбереження в бурякоцукровій галузі. Реальний стан та перспективи
    (2005) Філоненко, Віталій Миколайович; Прядко, Микола Олексійович
    В статті на базі проведеного теплоенергетичного аудиту 112 цукрових заводів України встановлено типові вузли теплотехнологічної недосконалості виробництва, що визначають надмірні витрати теплової енергії та палива на перероблення буряків, та сформовані першочергові завдання щодо їх ліквідації.