Статті

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7372

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Зовнішньоекономічні відносини підприємств харчової промисловості в умовах кризи
    (2011) Пугачов, Микола Іванович; Пугачова, Катерина Миколаївна
    Статтю присвячено питанням поглиблення зовнішньоекономічної діяльності, інтеграції української економіки в світогосподарські зв’язки. Оцінено експортний потенціал окремих товарних груп. Досліджено рівень збалансованості зовнішньої торгівлі товарами харчової промисловості з Російською Федерацією. Проаналізовано перспективи розвитку торговельно-економічних відносин між цими країнами.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи розвитку експорту продукції сільського господарства і промисловості України на початку XXI століття
    (2015) Пилипенко, Олександр Євгенійович
    У статті проаналізовано основні проблеми, які перешкоджають розвиткові експортної торгівлі України та реалізації конкурентних переваг на світовому ринку. Підкреслено необхідність формування цілісної системи заходів державної підтримки експорту та висвітлено основні завдання, які стоять перед органами державного управління щодо підвищення ефективності зовнішньо торговельної політики країни. Окреслено конкретні заходи щодо вдосконалення фінансового сприяння експорту та податкового регулювання, прискорення переходу до високотехнологічного виробництва, підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції на зовнішніх ринках, а також поліпшення інформаційного забезпечення зовнішньоторговельної діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Моніторинг стану та перспективи розвитку експортного потенціалу молочної промисловості України
    (2018) Пєтухова, Ольга Михайлівна; Журавель, Юлія Олександрівна
    У статті досліджено експортний потенціал молочної промисловості України. Розглянуто поняття «експортний потенціал». Виявлено, що експортний екпотенціал харчової промисловості України є одним із важливих напрямів розвитку експортних можливостей національної економіки. Проаналізовано стан молочного ринку нашої країни, наведено причини припинення діяльності неефективних підприємств. З’ясовано, що, незважаючи на політичну та економічну нестабільність в Україні, торгівля молочними продуктами країни починає відновлюватися, розвивається молокопереробна промисловість, виробляючи якісні молочні продукти та виво- дячи їх на нові зовнішні ринки. Проаналізовано географічну структуру експорту молокопродукції з України, визначено основні країни-експортери. Досліджено географічну структуру імпорту та визначено основні країни, які експортують свою молочну продукцію в Україну. Проведено аналіз експортованих та імпортованих Україною молочних товарів у натуральному та вартісному вимірах. Визначено найбільш перспективні продукти, які українські підприємства можуть експортувати Європі.
  • Ескіз
    Документ
    Стан та тенденції розвитку експорту продукції АПК України
    (2018) Тюха, Ірина Володимирівна; Минко, Лілія Миколаївна
    У статті досліджено динаміку експортних поставок товарів з України у 2002-2018 рр. у вартісному виразі та відповідну частку продукції агропромислового комплексу в ньому; розглянуто географічну структуру експорту продукції АПК в розрізі ТОП-10 країн-імпортерів товарів з України та наведено індекси вартості українського експорту товарів з метою виділення найбільш перспективних напрямів освоєння зовнішнього ринку. Відзначено, що найбільшими темпами валютна виручка зросла від експорту товарів до Індії, Єгипту та Польщі. Для формування ефективної товарної структури українського експорту продукції АПК та реалізації можливостей експортного потенціалу країни, визначено товари, які є найбільш конкурентоспроможними на світових ринках аграрної продукції. Встановлено, що найбільшими обсягами валютної виручки характеризуються зерновi культури, насіння і плоди олійних рослин та залишки і відходи харчової промисловості; готові корми. Визначено недоліки існуючих структур та необхідність і можливості їх удосконалення. Зроблено акцент на тому, що формування структури має ґрунтуватися на загальній закономірності розвитку світової економіки, конкурентних перевагах, наявності реального високого попиту на товари, отриманні максимальної вигоди та еквівалентність міжнародного обміну товарами з урахуванням класифікації експортних товарів. Розглянуто чинники, що сприяють розвитку аграрної економіки країни та фактори, що перешкоджають збільшенню виробництва й нарощуванню експорту. Запропоновано перспективні напрями експорту агропромислової продукції на зовнішній ринок.
  • Ескіз
    Документ
    Експортний потенціал підприємства: сутність і особливості формування
    (2015) Матвєєв, Володимир Володимирович; Ярмоленко, І. К.
    У статті проаналізовано існуючі підходи до тлумачення сутності експортного потенціалу підприємства та доведено, що проблема категоріальної визначеності експортного потенціалу підприємства обумовлена складністю його формування як системного явища, що виникає на ґрунті зчеплення та взаємодії потенціалів підприємства (виробничої системи) і зовнішнього ринку (системи міжнародного обміну). Розглянуто фактори впливу на експортний потенціал підприємства, які повною мірою враховують особливості як внутрішнього, так і зовнішнього середовища функціонування підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Експортний потенціал харчової промисловості: стратегія зростання
    (2005) Страшинська, Лариса Володимирівна
    Проаналізовано експортний потенціал харчової промисловості на сучасному етапі, обґрунтовано необхідність його прискореного відновлення, визначено пріоритетні галузі та підприємства а також запропоновано першочергові заходи для нарощування експортного потенціалу харчової промисловості.