Статті

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7372

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Синтез інтелектуальної системи оцінки технічного стану обладнання системи електропостачання з фотоелектростанціями та накопичувачами енергії
    (2024) Балюта, Сергій Миколайович; Копилова, Людмила Олександрівна; Куєвда, Юлія Валеріївна; Кондрашевський, Максим Сергійович; Романюк, Володимир Тарасович
    В умовах цифровізації та впровадження інтелектуальних систем у різних сферах, зокрема в електроенергетиці, важливого значення набувають технології роботи з інформацією різного обсягу та змісту для прийняття управлінських рішень. Забезпечення надійності та ефективної експлуатації обʼєктів електротехнічного комплексу потребує застосування механізмів комплексної оцінки працездатності електротехнічного обладнання (ЕО) на основі актуальної інформації про його стан. Мета статті полягає в описі принципів комплексної оцінки стану ЕО з використанням технології інтелектуального аналізу даних, що одержуються в ході діагностики і моніторингу за його ключовими елементами. Запропоновано системний підхід до управління технічним станом ЕО за результатами діагностики, моніторингу та інтелектуального аналізу даних. Розглянуто математичні моделі комплексної оцінки стану обладнання з використанням інтелектуальних технологій. Розроблено модель системи проактивного управління станом обладнання, що передбачає вибір та використання різних методів інтелектуального аналізу інформації про зміну його ключових діагностичних параметрів. Основними відмінними рисами запропонованої інтелектуальної системи підтримки прийняття рішень є: вирішення завдань як контролю, так і прогнозування значень діагностичних параметрів ЕО; аналіз не тільки фактичних значень контрольованих параметрів, але і їх динаміки, з використанням не тільки ймовірносно-статистичних методів, але й методів штучного інтелекту, когнітивного і нечіткого когнітивного моделювання. Це дає змогу виявляти несправності, відмови ЕО на ранній стадії розвитку; запобігати аварійним ситуаціям; виробляти та вживати заходів щодо їх запобігання в умовах невизначеності та великих обсягів вихідних даних; універсальність системи, що полягає у можливості її застосування у всіх галузях промисловості (хімічної, нафтової, металургійної, атомної енергетики тощо). Наведено приклад побудови моделі літій-іонної батареї та представлено методику ідентифікації параметрів моделі.
  • Ескіз
    Документ
    Управління напругою в системі електропостачання промислового підприємства
    (2016) Балюта, Сергій Миколайович; Копилова, Людмила Олександрівна; Корольов, Є. О.
    В статті запропонована функціональна схема автоматизованої системи управління напругою в системі електропостачання промислового підприємства побудована з використанням нечіткої логіки, що забезпечує оптимізацію енергоспоживання підприємства. Представлені алгоритми управління, які забезпечують інформаційні, точністні, часові, вартісні та інші характеристики ефективності функціонування системи управління напругою в системі електропостачання промислового підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Система керування напругою з нечіткими регуляторами в системі електропостачання промислового підприємства
    (2017) Балюта, Сергій Миколайович; Йовбак, Василь Дмитрович; Копилова, Людмила Олександрівна; Корольов, Є. О.
    Проблема керування напругою з метою оптимізації споживання електричної енергії є актуальною для промисловості, оскільки дозволяє зменшити енергоємність продукції, що випускається підприємствами галузі. В статті представлена дворівнева система регулювання напруги в електричній мережі промислового підприємства: нижній рівень це цехові трансформатори з ПБЗ з електронним комутатором, а верхній це трансформатор ГПП з РПН. Для керування використовується трирівнева інформаційна система. Для контролерів верхнього і нижнього рівнів регулювання розроблені алгоритми керуванні на основі нечіткої логіки, які забезпечують інформаційні, точністні, часові, вартісні та інші характеристики ефективності функціонування системи керування напругою.
  • Ескіз
    Документ
    Логіко-лінгвістична модель процессу вирощування хлібопекарських дріжджів
    (2016) Самойленко, Юлія Олександрівна; Трегуб, Віктор Григорович
    Підвищення ефективності технологічного процесу вирощування хлібопекарських дріжджів вимагає застосування сучасної системи управління з використанням нечіткої логіки та нейронних мереж. Використання логіко-лінгвістичної моделі дозволяє отримувати нові знання про складний технологічний процес, виявляти причинно-наслідкові зв’язки між факторами, що діють на об’єкт управління. Improving the efficiency of the process of growing baker’s yeast requires the use of modern management system using fuzzy logic and neural networks. Using logical and linguistic model allows to obtain new knowledge about the complicated process, identify causal relationships between factors acting on the object management.
  • Ескіз
    Документ
    Комп’ютерно-інтегровані технології і лінгвістичний підхід на базі нечіткої логіки в управлінні цукровим заводом
    (2001) Пархоменко, Іван Іванович; Ладанюк, Анатолій Петрович; Кишенько, Василь Дмитрович
    Наведені результати досліджень по розробці систем керування цукровим виробництвом із застосуванням сучасних інформаційних технологій. The resulted results of researches are on development of control system by a saccharine production with application of modern information technologies.
  • Ескіз
    Документ
    Система підтримки прийняття рішення при виборі поліпшувачів для покращення показників якості борошна
    (2012) Швед, Сергій Миколайович; Ельперін, Ігор Володимирович
    Розроблено алгоритмічне, математичне і програмне забезпечення автоматизованої системи підтримки прийняття рішення, яка на основі аналізу і обробки інформації про показники якості борошна формує рішення рекомендації оператору технологу про доцільність використання того чи іншого поліпшувачів в залежності від хлібопекарських властивостей борошна, яке планується переробляти під час виготовлення хлібобулочних виробів. Developed algorithmic, mathematical and software automated decision support, which by analyzing and processing information about the quality of flour forming solution recommendations operator technologist whether the use of a improvers depending on the baking properties of flour, which will alter the manufacture of bakery products.
  • Ескіз
    Документ
    Представлення навчального матеріалу на основі нечіткої логіки
    (2008) Поворознюк, Назар Іванович; Бобрівник, Катерина Євгенівна
    В статті запропоновано підхід до побудови алгоритму вибору представлення фрагментів навчального матеріалу для корекції самостійного навчання на базі нечіткої логіки. Досліджено основні складові побудови динамічної моделі студента: знання, вміння, особисті переваги представлення навчального матеріалу.
  • Ескіз
    Документ
    Побудова локального регулятора процесу другої сатурації на базі нечіткої логіки
    (2001) Пархоменко, Іван Іванович; Ладанюк, Анатолій Петрович; Кишенько, Василь Дмитрович
    Застосовано лінгвістичний підхід для синтезу нечіткого локального регулятора процесу другої сатурації. Визначено таблицю лінгвістичних правил керування цим процесом. Розглянуто основні етапи створення нечіткого локального регулятора для керування процесом другої сатурації.
  • Ескіз
    Документ
    Побудова архітектури бази знань для створення експертної системи управління браго-ректифікаційною установкою
    (2011) Кишенько, Василь Дмитрович; Смітюх, Ярослав Володимирович; Кофанова, Н. В.
    В статті наведені результати теоретичних досліджень, запропонований метод поєднання фреймової та продукційної моделей подання експертних знань для побудови експертної системи управління браго-ректифікаційною установкою. The paper presents results of theoretical studies, the proposed method is a combination of frame and productive models representation of expert knowledge for building expert system of grout-rectification installation.