Статті

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7372

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Study of rheological characteristics of fermented milk paste with spices
    (2021) Polishchuk, Halyna; Bandura (Kuzmyk), Uliana; Yushchenko (Gonchar), Nataliia; Osmak, Tetiana; Kurmach, Mykhailo; Bass, Oksana; Kyrychenko, Oksana
    Об’єкт дослідження: реологічні характеристики паст кисломолочних з прянощами. Задачі досліджень: за результатами визначено ступінь синерезису та реологічні властивості, що характеризують консистенцію продукту. Це дозволяє вдосконалювати та оптимізувати технологічний процес виробництва кисломолочних продуктів. Основні наукові результати: результати дисперсійного аналізу прянощів показують, що їх розмір частинок знаходиться в межах 250…400 мкм. Такий розмір є оптимальним для вилучення біологічно активних речовин прянощів, що сприятиме більшому засвоєнню організмом людини, а також оптимально уникнути злежування сировини і виявляти вологопоглинаючі властивості. Встановлено, що ступінь синерезису кисломолочних паст з прянощами знаходиться в межах 10 %. З додаванням кориці та пажитнику ступінь синерезису становить знижується в порівнянні з іншими зразками. Це пов'язано з вмістом у прянощах клітковини, що дозволяє їм утримувати вільну вологу. Пряність кориця - це висушена кора, яка природним чином містить полісахариди, тоді як пажитник містить до 30% слизу, що має високу вологопоглинальну здатність. Стабілізуючий ефект є достатнім для запобігання спонтанного відділення сироватки. За результатами дослідженння реологічних властивостей продукту встановлено, що кисломолочні пасти належать до в'язкопластичних систем. Була незначна різниця в індексі напруги зсуву для паст на основі м'якого дієтичного сиру та сметани масовою часткою жиру 20 % – в середньому на 50 Па, що обумовлено гідрофільними характеристиками білкаок. Сфера практичного використання результатів дослідження: наукові дослідження стосуються технології молочних продуктів. Інноваційний технологічний продукт: отриманий науковий результат є можливістю для удосконалення технології кисломолочних продуктів. Сфера впровадження інноваційного технологічного продукту: отримані результати дають підстави стверджувати про можливості промислового впровадження удосконаленої технології.
  • Ескіз
    Документ
    Кавітаційні технології для виробництва нанопрепаратів
    (2019) Авдєєва, Леся Юріївна; Макаренко, Андрій Анатолійович; Жукотський, Едуард Костянтинович
    У статті розглянуто питання пошуку ефективних способів інтенсифікації технологічного процесу диспергування складних гетерогенних систем для створення наноматеріалів. Показано ефективність такої обробки при впливі на мікро- і нанорівні. Визначено актуальність напрямку створення і застосування наноматеріалів. На основі аналізу літературних і патентних джерел встановлено, що значний відсоток винаходів припадає на розробки, пов ’язані з використанням наноматеріалів як ефективних засобів доставки активних речовин різної спрямованості дії. В цьому напрямку перспективним є використання ліпідних наноструктур. In the article the effective ways to intensify the technological process of dispersing complex heterogeneous systems to create nanomaterials were reviewed. The efficiency of such processing at the influence on micro- and nanoscale was showed. The relevance of the direction of nanomaterials creation and application was determined. Based on the analysis of literature and patent sources, it has been established that a significant percentage of inventions are related to the development of nanomaterials as an effective means of delivering active substances of various directions. In this direction, the use of lipid nanostructures is promising.
  • Ескіз
    Документ
    Дисперсність та розподіл плазми у вершковому маслі функціонального призначення з кріопорошком із бруньок чорної смородини
    (2007) Рашевська, Тамара Олексіївна
    Результати досліджень показали, що внесення кріопорошку із бруньок чорної смородини у вершкове масло спричиняє тонший розподіл краплин плазми у його мікроструктурі. We found that the introduction of cryopowder of black currant buds changing distribution of moisture in butter.