Статті

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7372

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Малі форми господарювання як чинник конкурентоспроможності АПК України
    (2011) Піменова, Олена Володимирівна
    Досліджено значущість розвитку малих форм господарювання для ефективної діяльності аграрного сектору України. Визначено основні переваги господарювання заснованого на засадах органічного землеробства та на концепції «Філософії господарства». Обґрунтовано важливість розвитку фермерських господарств в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Соціально-економічні аспекти виробництва органічної продукції в Україні
    (2019) Ємцев, Віктор Іванович; Ємцева, Галина Федорівна
    Метою статті є дослідження соціально-економічних аспектів виробництва органічної продукції у світі та в Україні, визначення основних проблем, що стримують розвиток виробництва органічних продуктів, тенденцій і перспектив становлення вітчизняного ринку органічної продукції. Методологічна основа дослідження — система зaгaльнонaуковиx і спеціальних методів, а саме: аналізу і синтезу, індукції та дедукції (при структуруванні предметної площини дослідження на підґрунті ідентифікації та формалізації проблем розвитку органічного виробництва); економіко-статистичного, порівняльного й економічного аналізу (при аналізі стану, тенденцій, a також проблем розвитку виробництва органічної продукції); aнaлітичниx і логічних узагальнень (при визначенні та дослідженні факторів впливу на розвиток і формування ринку органічної продукції) тощо. Застосування цих методів дало змогу дослідити сучасний стан і тенденції розвитку органічного сільського господарства та виробництва органічних продуктів у світі та в Україні. Аналіз статистичних даних підтвердив загальну зацікавленість виробників органічним виробництвом і зростаючий попит населення в органічній продукції. Визначені основні проблеми розвитку виробництва органічної продукції в Україні (низький рівень доходів населення, відсутність достатньої підтримки та стимулювання органічного виробництва з боку держави, нерозвиненість внутрішнього ринку, недостатня розвиненість інфраструктури ринку органічної продукції, наявність недобросовісних операторів на ринку, слабкий розвиток внутрішньої і міжнародної інтеграції та обмежений доступ на зовнішні ринки органічної продукції, недостатня просвітницька робота серед населення щодо здорового способу життя, значний дефіцит висококваліфікованих агрономічних кадрів, що спеціалізуються на виробництві органічної продукції, відносно складна та тривала за часом процедура отримання відповідного сертифіката тощо) та запропоновані шляхи їх подолання.
  • Ескіз
    Документ
    Основні напрямки та ризики розвитку органічного виробництва сільськогосподарської продукції в Україні
    (2015) Москаленко (Римаренко), Вікторія Олександрівна
    Значна інтенсифікація харчового виробництва, яка останнім часом відбувається в усьому світі, має негативний вплив не лише на навколишнє середовище, але і виснажує природні ресурси, без яких ведення аграрного виробництва неможливе. A considerable intensification of food production in recent happening around the world, has a negative impact not only on the environment but also depletes natural resources, without which it is impossible to maintain agricultural production.
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток екологічного землеробства як важлива складова підвищення якості вітчизняних харчових продуктів
    (2005) Страшинська, Лариса Володимирівна
    Проаналізовано основні тенденції розвитку екологічного землеробства та виробництва екологічно чистої продукції, а також запропоновано практичні заходи по удосконаленню функціонування вітчизняного ринку органічної продукції. The basic trends in the development of ecological agriculture and production of environmentally friendly products, and suggests practical measures to improve the functioning of the domestic market for organic products.