Дослідження поверхнево-активних властивостей фосфатидилхоліну
Дата
2019
ORCID
DOI
item.page.thesis.degree.name
item.page.thesis.degree.level
item.page.thesis.degree.discipline
item.page.thesis.degree.department
item.page.thesis.degree.grantor
item.page.thesis.degree.advisor
item.page.thesis.degree.committeeMember
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
За величинами граничної адсорбції, товщини адсорбційного шару та посадкової площі однієї молекули доведено єдність поверхнево-активних властивостей досліджуваних ПАР з сировини тваринного і рослинного походження при утворенні емульсій прямого типу. Методом ЯМР спектроскопії на ядрах 31Р встановлено, що між досліджуваними зразками суттєвої різниці у груповому та жирнокислотному складах немає і вона лежить в межах ±0,5%. Розраховано величину гідрофільно-ліпофільного балансу ФХ, що становить 6,475 і доведено його належність до групи амфотерних емульгаторів емульсій прямого типу. Встановлено концентрацію структурних перетворень на рівні 0,3%, що дозволяє одержати стабільні емульсії олія-вода без застосування додаткових співемульгаторів. Одержані дані дозволяють точно підбирати склад багатокомпонентних стабілізаційних композицій та ефективно керувати стійкістю структурованої системи.
Опис
Ключові слова
фосфатидилхолін, поверхневий натяг, гідрофільно-ліпофільний баланс (ГЛБ), 31Р ЯМР спектри, міцелоутворення, кафедра технології м’яса і м’ясних продуктів, кафедра експертизи харчових продуктів, кафедра технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів, кафедра технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування
Бібліографічний опис
Дослідження поверхнево-активних властивостей фосфатидилхоліну / І. Г. Радзієвська, О. П. Мельник, В. М. Пасічний, А. І. Маринін // Voprosy khimii i khimicheskoi tekhnologii. – 2019. – № 6. – С. 170–176.