Провідність контакту: надпровідний графен із D-хвильовим спарюванням – нормальний графен із різними швидкостями Фермі

Ескіз

Дата

2018

Автори

Король, Анатолій Миколайович
Медвідь, Наталія Вікторівна
Вишняк, Володимир Вікторович
Літвинчук (Воронцова), Світлана Іванівна

ORCID

DOI

item.page.thesis.degree.name

item.page.thesis.degree.level

item.page.thesis.degree.discipline

item.page.thesis.degree.department

item.page.thesis.degree.grantor

item.page.thesis.degree.advisor

item.page.thesis.degree.committeeMember

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Анотація

У рамках формалізму Блондера-Тинкхема-Клапвійка розраховується провідність контакту: нормальний графен — d-хвильовий надпровідний графен. Власні функції, коефіцієнти андріївського та нормального відбивання обчислюються за допомогою розв’язування рівняння Дірака-Боголюбова-де Жена. Вважається, що швидкості Фермі набувають різних значень в нормальній і надпровідній областях. Розглядається випадок щільового графена. Крім s-хвильового спарювання, яке розглядалось у [16; 17], можливими є також неконвенційні параметри порядку, такі як d-хвильова, р-хвильова і навіть f -хвильова надпровідності. У статті показано, що характеристики контакту для d-хвильової надпровідності є вельми чутливими до значення z = vn / vs де, vn та vs — швидкості Фермі в нормальній і надпровідній областях відповідно. Цей висновок стосується як андріївського, так і нормального відбивання. Показано, що перше з них є домінуючим процесом у формуванні провідності. Одержані результати є правильними для довільного значення орієнтаційного кута d-хвиль. Також розраховано і проаналізовано залежність електропровідності від зовнішнього електростатичного потенціалу та від енергії Фермі. Провідність G(E) розраховано з урахуванням того факту, що зовнішній електричний потенціал прикладено до надпровідної частини контакту, що розглядається. Характерною рисою залежності провідності від енергії Фермі квазіелектронів G(E) є наявність максимальних значень (піків) у залежності G(E). Крім того, крутизна кривих G(E) істотно залежить від значення швидкості Фермі vF . Проаналізовано залежність провідності від зовнішнього електростатичного потенціалу, а також від енергії Фермі для різних значень ротаційного кута. Одержані результати можуть бути корисними в пристроях електроніки на основі графену.

Опис

Ключові слова

графен, надпровідність, superconductivity, graphene, швидкість Фермі, провідність, conductance, Fermi speed, кафедра фізики та професійної безпеки

Бібліографічний опис

Провідність контакту: надпровідний графен із D-хвильовим спарюванням – нормальний графен із різними швидкостями Фермі / А. М. Король, Н. В. Медвідь, В. В. Вишняк, С. І. Літвинчук // Наукові праці НУХТ. – 2018. – Т. 24, № 6. – С. 143–152.

Колекції

item.page.endorsement

item.page.review

item.page.supplemented

item.page.referenced