On exact solutions of nonlinear equation
Вантажиться...
Дата
Автори
ORCID
DOI
Науковий ступінь
Рівень дисертації
Шифр та назва спеціальності
Рада захисту
Установа захисту
Науковий керівник
Члени комітету
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
A method for construction of exact solutions to nonlinear equation ut = (F(u)ux)x + G(u)ux + H(u) which is based on ansatz p(x) = ω1(t) φ(u) + ω2(t) is proposed. The function p(x) here is a solution of equation (p')2 = Ap2 + B, and the functions ω1(t), ω2(t) and φ(u) can be found from the condition that this ansatz reduces the nonlinear equation to a system of two ordinary differential equations with unknown functions ω1(t) and ω2(t).
Запропоновано метод побудови точних розв’язків нелінійного рівняння т ut = (F(u)ux)x + G(u)ux + H(u), який ґрунтується на використанні підстановки p(x) = ω1(t) φ(u) + ω2(t), де функція p(x) є розв’язком рівняння (p')2 = Ap2 + B, а функції ω1(t), ω2(t) та φ(u) знаходяться з умови, що дана підстановка редукує рівняння до системи двох звичайних диференціальних рівнянь з невідомими функціями ω1(t) та ω2(t).
Опис
Бібліографічний опис
Yuryk, I. On exact solutions of nonlinear equation / I. Yuryk // Праці інституту математики НАНУ. – 2021. – № 1. – С. 31–38.