Тези доповідей, матеріали конференцій

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7373

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 37
  • Ескіз
    Документ
    Неорганічні харчові добавки на основі Сульфуру
    (2023) Клименко, Максим Андрійович; Іщенко, Віра Миколаївна
    У дослідженні використано аналіз сучасної вітчизняної та закордонної наукової літератури по характеристиці харчових добавок, нормативні документи України та міжнародні стандарти, які регулюють використання харчових добавок у виробництві харчових продуктів. Наводиться класифікація харчових добавок. Схарактеризовані неорганічні харчові добавки на основі Сульфуру: сульфур (IV) оксид (харчова добавка Е220), натрій гідрогенсульфіт NaHSO3 (харчова добавка Е222) та натрій піросульфіт Na2S2O5 (харчова добавка Е223). Розглянуто хімічні властивості цих речовин та схарактеризовано області їх використання на основі цих властивостей. В основному використання ґрунтується на відновних властивостях цих сполук за рахунок наявності в них Сульфуру в ступені окиснення +4. Ці харчові добавки використовують як консерванти та антиоксиданти в таких галузях харчової промисловості як виноробна промисловість, при консервуванні фруктів, м’ясній та рибній галузі, хлібобулочній промисловості.
  • Ескіз
    Документ
    Способи синтезу наноматеріалів
    (2024) Сміян, Діана Михайлівна; Іщенко, Віра Миколаївна
    У роботі проведено огляд та аналіз сучасної вітчизняної та закордонної наукової літератури про різні способи отримання наноматеріалів та схарактеризовано, які із цих способів є найбільш перспективні, розглянуто галузі застосовування наноматеріалів. Наноматеріали синтезуються за допомогою різних методів, які поділяються на дві основні категорії: «знизу вверх» і «зверху вниз». Методи «зверху вниз» – це в основному фізичні методи отримання наноматеріалів: плазмове напилення, методи лазерного випаровування, контрольована кристалізація тощо. Підходи «знизу в верх» передбачають синтез матеріалу атом за атомом, молекула за молекулою або кластер за кластером для одержання нанопродукту необхідного розміру. Цей метод передбачає, зокрема, проведення в розчині хімічних реакцій, що супроводжуються утворенням нерозчинних або важкорозчинних речовин (різні типи реакцій: гідроліз, окисно-відновні, нейтралізація).
  • Ескіз
    Документ
    Наноматеріали, їх класифікація та використання в харчовій промисловості
    (2024) Гарницька, Злата Олександрівна; Іщенко, Віра Миколаївна
    Наноматеріали класифікують на різні групи за різними критеріями. Як правило, їх класифікують відповідно до розмірів, морфології, стану та хімічного складу наночастинок. За геометричними розмірностями нанооб’єкти класифікують на: нульвимірні (0D) – сюди відносяться кластери, наночастинки, колоїди і квантові точки; одновимірні НМ (1D) – нанотрубки, волокна; двовимірні (2D) – тонкі плівки, слої; тривимірні (3D) – полікристали. На основі хімічного складу наноматеріали класифікують як односкладові наноматеріали і нанокомпозити. Наводяться приклади наноматріалів різних груп. У харчовій промисловості наноматеріали використовують при переробці та зберіганні продуктів харчування, для підвищення розчинності харчових продуктів та засвоєнню біоактивних хімічних речовин. Нині відомі властивості наночастинок, що поліпшують засвоєння і біодоступність мікроелементів, вітамінів і деяких інших харчових речовин.
  • Ескіз
    Документ
    Порівняльний аналіз зразків молочної продукції ультразвуковим методом
    (2024) Литвинчук, Марія Олексіївна; Божок, Оксана Анатоліївна; Іщенко, Віра Миколаївна; Кочубей-Литвиненко, Оксана Валер'янівна
    В роботі методом ультразвукового аналізу з використанням приладу ЕКОМІЛК Бонд (Болгарія) проаналізовано такі зразки молока: молоко натуральне незбиране, яке було піддане термічній обробці, молоко «Органік» пастеризоване, «Дитяче» ультрапастеризоване, пряжене молоко, козине молоко «Зінка», мигдалеве безлактозне, виробник «Ecomill» Іспанія, кокосове безлактозне того ж виробника і молоко пастеризоване безлактозне «Органік». Визначали такі показники якості як білок, жир та лактозу. Порівняння результатів дослідження показало, що ці показники у досліджуваних зразках у більшості випадків відповідають зазначеному виробником вмісту та лежать у межах похибки. Проте у двох зразках, які не повинні містити лактозу, прилад зафіксував її наявність.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні тренди в електрохімії: літій-йонні акумулятори
    (2021) Кузінська, Владислава Андріївна; Іщенко, Віра Миколаївна
    Літій-йонні акумулятори мають неперевершену комбінацію високої енергії та потужності, що робить їх незамінними для портативної електроніки, електроінструментів та електромобілів. Їх прийнято класифікувати за типом катоду (інколи аноду) та електролітом. Найбільш поширеним у переносній електроніці є акумулятори з катодом на основі кобальт оксиду (LiCoO2). Щодо електроліту, то наразі найчастіше використовуються акумулятори з органічними рідинним чи полімерним електролітом. В роботі приведена характеристика хімічних процесів та конструктивні особливості різних типів акумуляторів на основі літію, вказані переваги та недоліки кожного виду, схарактеризовані області їх використання. Відмічається, що сучасні наукові дослідження в даній галузі направлені, на пошук можливостей заміни органічного електроліту на твердотільний, що дозволить значно підвищити безпеку для навколишнього середовища та розширить температурний діапазон використання цих акумуляторів.
  • Ескіз
    Документ
    Використання спектроскопічних методів в аналізі молочних продуктів
    (2023) Квітковська, Надія Петрівна; Іщенко, Віра Миколаївна; Кочубей-Литвиненко, Оксана Валер'янівна; Іщенко, Микола Володимирович
    В дослідженнях, які проводились у весняний період 2023 року, були проаналізовані близько 20 зразків питного молока майже всіх відомих українських виробників молочної продукції та два зразки фермерського молока від надійних сільгоспвиробників. Питні зразки відрізнялись між собою способом температурної обробки (пастеризоване, ультрапастеризоване, стерилізоване) та технологією виготовлення (мікрофільтроване). Впливу способу термообробки на вміст триптофану не спостерігається.
  • Ескіз
    Документ
    Мінеральні компоненти молока як маркери його термічної обробки
    (2024) Квітковська, Надія Петрівна; Іщенко, Віра Миколаївна; Кочубей-Литвиненко, Оксана Валер'янівна
    У молоці міститься приблизно1% мінералів, таких як кальцій, магній, натрій, калій, а також аніонів фосфату, цитрату, сульфату, нітрату і хлорид-іонів. Деякі із цих компонентів, такі як Сl-, Na+та K+, існують у молоці в іонній формі, а інші – в рівновазі між розчинною та колоїдною формами, а також можуть бути в складі білків, ферментів, нуклеїнових кислот. Більше половини всіх мінеральних речовин молока становлять солі кальцію і фосфору. Значна частина кальцію зв’язана з білком – казеїногеном, фосфат- та цитрат-йонами. Солі молока та мікроелементи поряд з іншими основними компонентами молока зумовлюють високу біологічну цінність готового продукту та мають великий вплив на його властивості, в тому числі на формування і стабільність міцел казеїну, кислотно-основні рівноваги, а також на стабільність білків при різних видах технологічної обробки, зокрема термообробки.
  • Ескіз
    Документ
    Шляхи встановлення натуральності молока
    (2022) Квітковська, Надія Петрівна; Іщенко, Віра Миколаївна
    В тезах охарактеризовано способи фальсифікації молока, зокрема ті, які є най складнішими для детектування. Розглянуто сучасні сольові фізико-хімічні методи виявлення фальсифікації молока, такі як високоефективна рідинна хроматографія та газова хроматографія, масова спектрометрія із співвідношенням ізотопів, імуноферментний аналіз, ядерний магнітний резонанс і метод полімеразної реак ції. Описано нецільові скринінгові методи: методи молекулярної абсорбційної та емісійної спектроскопії, спектроскопія ближньої ІЧ-області.
  • Ескіз
    Документ
    Використання спектроскопії ядерного магнітного резонансу в аналізі харчових продуктів
    (2021) Іщенко, Віра Миколаївна; Квітковська, Надія Петрівна; Кочубей-Литвиненко, Оксана Валер'янівна; Іщенко, Микола Володимирович
    В тезах описано, що спектроскопія ядерного магнітного резонансу (ЯМР) є одним в найпотужніших і універсальних аналітичних методів, який можна застосовувати до продуктів, що знаходяться як в рідкому так і твердому стані, зокрема, різноманітних напоїв, олій та ліпідів, овочів, м’яса та молочних продуктів. Причому сфера використання спектроскопії (ЯМР) надзвичайно широка, зокрема, це визначення автентичності та контроль якості, сенсорна оцінка, структурна характеристика та композиційний аналіз, вивчення молекулярних механізмів та взаємодій компонентів їжі і навіть дослідження впливу харчування на здоров'я людини.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінювання невизначеності вимірювань концентрації йонного кальцію у молоці
    (2021) Квітковська, Надія Петрівна; Іщенко, Віра Миколаївна; Кочубей-Литвиненко, Оксана Валер'янівна; Іщенко, Микола Володимирович; Суріна, Марія Андріївна
    У даній роботі проведено оцінювання невизначеності виварювань йонного Кальшю в молопі із використанням нон-селективного електроду'. Визначення йонного Кальшю проводили на рН-мегрі йономірі рН-150МІ з роздільною здатністю 1 мВ. В результаті проведених розрахунків встановлено, шо основним фактором, шо впливає на невизначеність вимірювань є якість калібрувальної функції для оцінювання концентрації. На якість калібрувальної функції в свою чергу впливає найбільшою мірою зчитування з потенціометра та кількість калібрувальних зразків. Встановлено, по в реалістичних умовах роботи розширена невизначеність становить близько 30% (к = 2) і різко зростає при збільшенні невизначеності зчитування Інші фактори, такт ж невизначеності калібрувальних розчинів та неповний опис вимірюваної величини роблять мінорний вклад у сумарну невизначеність.