Статті

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7372

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Тарілчасті апарати та їх удосконалення
    (2019) Марценюк, Олександр Степанович; Малежик, Іван Федорович; Зоткіна, Лариса Василівна
    Розглянуті приклади будови протитечійних тарілчастих апаратів, які працюють в умовах контактування фаз у найбільш інтенсивному пінному режимі. Показані можливі варіанти удосконалення тарілчастих апаратів за допомогою збільшення шару піни на тарілках, використання баластних і нахилених клапанів з різною висотою утримувальних ніжок, підтримання гарантованого шару рідини на тарілках, застосування додаткових зон контакту фаз, використання перехресно-струминного руху на тарілках з лускою, просічками та нахиленими пластинами, зміни напрямку руху фаз, підгальмовування або початкового розгону швидкості течії рідини на тарілках, використання псевдозрідженого шару насадки, віброперемішування та спеціально розроблених контактних пристроїв для реалізації циклічного руху фаз.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування періодичних збурень для інтенсифікації масообміну при плівковій течії
    (2016) Марценюк, Олександр Степанович
    У статті з урахуванням специфіки плівкової течії рідіти проаналізовано можливість інтенсифікації масообміну в плівкових апаратах за допомогою різних способів внесення збурень у плівки. Показано, що найбільш зручним способом інтенсифікації масообміну при плівковій течії є використання періодичних збурень плівок зміною будови контактних пристроїв. Розглянуто особливості будови і використання регулярних насадок з гофрованими та рифлеными листами і насадок з перерозподільними елементами. Також розглянуто насадки, перфоровані зубчастими отворами і зубчастими просіченими елементами, за допомогою яких періодично розриваються плівки, утворюються краплі і формуються нові плівки, насадки з нахиленими пластинами і спрямованими просіченими отворами, що працюють у плівково-барботажному режимі.
  • Ескіз
    Документ
    Кафедра процесів i апаратів харчових виробництв НУХТ. Досягнення наукової школи професора В. М. Стабнікова
    (2014) Марценюк, Олександр Степанович; Шевченко, Олександр Юхимович; Малежик, Іван Федорович; Зав'ялов, Володимир Леонідович
    Показано важливу роль співробітників кафедри, послідовників наукової школи професора В.М. Стабнікова «Теорія і практика процесів масообміну в харчових виробництвах» у створенні і розвитку науки «Процеси і апарати харчових виробництв», як теоретичної основи харчових технологій.
  • Ескіз
    Документ
    Інтенсифікація процесу абсорбції за допомогою коливань різного масштабного рівня
    (2002) Марценюк, Олександр Степанович; Копиленко, Анатолій Васильович; Мельник, Людмила Миколаївна; Жестерева, Наталія Анатоліївна
    Досліджено інтенсифікацію процесу абсорбції за допомогою коливань різного масштабного рівня. Запропоновано класифікаційну таблицю для орієнтовного визначення масштабних і частотних характеристик коливань в абсорбційних апаратах різних типів.
  • Ескіз
    Документ
    Масообмін у газовій фазі в апаратах із регулярними насадками, що перфоровані зубчастими отворами
    (2002) Марценюк, Олександр Степанович; Мельник, Людмила Миколаївна; Копиленко, Анатолій Васильович
    Досліджено процеси масообміну в газовій фазі в апаратах з регулярними насадками. Встановлено, що перфоровані насадки із зубчастими отворами та із зубчастими отворами та гофрами мають підвищену ефективність масообміну порівняно із плоско паралельною насадкою.
  • Ескіз
    Документ
    Гідравлічні опори і масообмін у рідкій фазі в апаратах з регулярними насадками, перфорованими зубчастими отворами
    (2000) Марценюк, Олександр Степанович
    Наведено результати експериментальних досліджень масообміну в рідкій фазі у колонах з регулярними перфорованими насадками із зубчастими отворами. Показано, що ці насадки значно ефективніші, ніж плоскопаралельна насадка, і зберігають низький гідравлічний опір. Їх впровадження у виробництво дасть можливість зменшити енергетичні витрати на прокачування газової фази через насадкові колони.
  • Ескіз
    Документ
    Класифікація і широкі можливості регулярних пакетних насадок
    (2008) Марценюк, Олександр Степанович
    Запропонована класифікація регулярних насадок за конструктивними ознаками, які суттєво впливають на параметри руху і ефективність контактування фаз. Розглянуті регулярні пакетні насадки з пелюстками. Показано, що змінюючи форму і кут відгинання пелюсток і комбінуючи пелюстки з іншими конструктивними елементами можна отримати різновиди регулярних насадок із широким діапазоном тепломасообмінних характеристик, у тому числі такі, які можуть за ефективністю замінити нерегулярні насадки і мають при цьому нижчий гідравлічний опір.