Статті

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7372

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 33
  • Ескіз
    Документ
    Зміни законодавства України у сфері безпечності харчових продуктів
    (2023) Шульга, Оксана Сергіївна; Шульга, Сергій Іванович
    Україна є правовою країною європейської спільноти. Статус члена на вступ у ЄС накладає додаткові зобов’язання на державу щодо гармонізації законодавчої бази з вимогами ЄС. Аналіз змін, які було зроблено у 2022 році показав, що більш ретельно упорядковано норми простежуваності за рахунок введення позначок для харчових продуктів тваринного походження та вимог до маркування. Крім того, прийняття закону щодо матеріалів та предметів, які контактують з харчовими продуктами дозволить знизити ризик небезпеки щодо міграції шкідливих речовин у харчові продукти. Постійне оновлення асортименту харчових продуктів та пакувальних матеріалів і тари для них та методів дослідження їх якості і безпечності буде обумовлювати постійні зміни харчового законодавства.
  • Ескіз
    Документ
    Досягнення у сфері екологічного одноразового посуду та столових приборів
    (2023) Шульга, Оксана Сергіївна; Шульга, Сергій Іванович
    Споживацьке ставлення до природи змушує теперішнє покоління змінювати підходити до вже звичних речей. Темп сучасної людини дуже інтенсивний, тому споживання їжі поза домом вже абсолютно звична справа для більшості країн світу. Така їжа потребує пакування та посуду. Економічний фактор обумовив широке використання полімерних матеріалів, проте екологія починає відчувати навантаження, адже в природних умовах більшість використовуваних полімерів не розкладаються. Представлена класифікація посуду та приладдя, класифікація сировини, яку доцільно використовувати для екологічного посуду та класифікація властивостей і показників якості (органолептичні, фізико-механічні, бар’єрні, термічні, фізико-хімічні можливо терапевтичні властивості), які необхідно контролювати для таких виробів. Визначено, що як сировину можна використовувати відходи харчових виробництв, зокрема, кавова гуща, дробина, висівки тощо. Найбільш перспективним напрямом екологічного одноразового посуду є їстівний посуд, адже буде виконувати подвійну функцію – перекус та природна утилізація. Крім того, не потребує використання спеціальної сировини, а виготовляється з харчової сировини.
  • Ескіз
    Документ
    Зміни у харчовому законодавстві України за 2023 рік
    (2024) Шульга, Оксана Сергіївна; Шульга, Сергій Іванович
    Нині Україна на шляху до приєднання до ЄС і для того, щоб успішно завершити даний процес українське законодавство продовжує упорядковуватися до європейських вимог. Харчова промисловість це стратегічна галузь, яка забезпечує продовольчу безпеку кожної країни. В червні 2023 р. був прийнятий ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання продовольчої безпеки та розвитку тваринництва» № 3221-IX, який передбачає внесення змін до ряду нині чинних законів України. Прийняті зміни дозволяють конкретизувати маркування вегетаріанських харчових продуктів, а також запроваджуються візуальні позначки для сільськогосподарської продукції; змінюються вимоги до маркування курячих яєць наближаючи їх до вимог ЄС. Вводиться ряд термінів («ремісничий харчовий продукт», «твердження про користь для здоров’я», «твердження про поживну цінність», «традиційний харчовий продукт з іншої країни», «уповноважена особа», «харчові ароматизатори», «харчова добавка», «харчовий ензим» тощо), що дозволяє однозначне трактування в сфері якості та безпечності харчових продуктів. Створюються реєстри для новітніх харчових продуктів, харчових добавок, харчових ароматизаторів, харчових ензимів і тверджень про користь для здоров’я. Визначено вимоги до позапланових заходів державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти: за бажанням суб’єкту господарювання; за звернення фізичної особи про порушення, що спричинило йому шкоду; за доручення Прем'єр-міністра України з виявленими системними порушеннями; перевірка виконання щодо усунення порушень; на підставі повідомлень, що надійшли від RASFF, закладів охорони здоров’я, акредитованих лабораторій, офіційного ветеринарного лікаря, уповноваженого ветеринара, працівника бійні.
  • Ескіз
    Документ
    Система ТАССР для виробництва макаронних виробів за методологією PAS 96:2017
    (2024) Дричик, Марія Юріївна; Шульга, Оксана Сергіївна
    Система НАССР допомагає мінімізувати випадкові небезпечні фактори і визнана обов'язковою на законодавчому рівні в Україні. Для мінімізації ризиків було розроблено ще дві системи – ТАССР (спрямована на попередження шкідливих загроз харчовим продуктам, таких як саботаж, вимагання або тероризм) та VACCP (орієнтована на попередження економічно мотивованого шахрайства з харчовими продуктами). В статті представлено результати розроблення ТАССР для ТОВ «Рівненська макаронна фабрика», для якого створена спеціальна робоча група. Проаналізовано загрози, які виникають під час виробництва макаронних виробів. Для кожної ідентифікованої загрози розглянуто та надано оцінку ймовірності виникнення кожної загрози та її впливу. Здійснено пріоритезацію ідентифікованих загроз для розуміння почерговості введення захисних дій.
  • Ескіз
    Документ
    Поліметинові барвники з тіазоло(3,2-а)піримідинієвих і піримідо(2,1-b)бензтіазолієвих солей з трифторметильною групою в піримідиновому циклі
    (2023) Шульга, Сергій Іванович; Шульга, Оксана Сергіївна
    Із синтезованих перхлоратів трифторметилтіазоло(3,2-а)піримідинію і трифторметилпіримідо(2,1-b)бензтіазолію отримано поліметинові барвники різного типу – стирили, монометинцианіни, симетричні і несиметричні карбоціаніни, мероці¬аніни. Для кожного барвника визначено максимуми поглинання та їхні інтенсивності, надано характеристики кривим поглинання та дані елементного аналізу по Карбону, Гідрогену і Сульфуру. У результаті аналізу максимумів поглинання барвниками, які містять трифторметильну групу в піримідиновому циклі і які було синтезовано в цій роботі з максимумами поглинання барвників без трифторметильної групи в піриміди¬новому кільці, нами було також встановлено батохромний вплив трифторметильної групи на максимуми поглинання барвників. Наявність фенілу в п`ятому положенні тіазольного кільця cпричиняє батохромне зміщення максимуму поглинання барвника.
  • Ескіз
    Документ
    Методи виробництва їстівних плівок/покриттів
    (2022) Шульга, Оксана Сергіївна; Чорна, Анастасія Іванівна; Чорний, Іван Олександрович
    Охарактеризовано різні методи виготовлення їстівних плівок/покриттів для харчових продуктів залежно від вологого та сухого способу отримання. Проаналізовано переваги та недоліки методів виготовлення їстівних плівок/покриттів. Серед сухих способів виготовлення їстівних плівок/покриттів найбільш поширеним є метод екструзії для промислового виробництва плівок, оскільки не вимагає додавання розчинника і його подальшого випаровування. В лабораторних умовах найбільш доступним для отримання їстівної плівки є лиття розчину на антиадгезійну поверхню, а для формування їстівного покриття на харчовому продукті – нанесення пензлем або розпилення.
  • Ескіз
    Документ
    Їстівний посуд - піклування про екологічне майбутнє планети
    (2019) Роботько, Анастасія Юріївна; Чорна, Анастасія Іванівна; Шульга, Оксана Сергіївна
    Їстівний посуд, виготовлений з харчової сировини, можна вживати разом з напоєм або стравою. Метою дослідження є аналіз проблеми накопичення полімерних матеріалів та шляхи її вирішення. Об’єктами дослідження обрано найрозповсюдженіші види їстівного посуду. У статті розглянуто сучасний асортимент їстівного посуду. Проаналізовано основну сировину, що використовується для виготовлення їстівного посуду. Перспективною сировиною для виготовлення їстівного посуду є природні полімери різного походження: крохмаль, агар-агар, казеїн тощо. Науково обґрунтовано актуальність і перспективу заміни синтетичних полімерних матеріалів на біорозкладний їстівний посуд. Охарактеризовано склад їстівного посуду й обладнання для його виготовлення. На основі аналізу літературних джерел сформовано класифікацію їстівного посуду залежно від сировини, способу виготовлення, функціональних властивостей, розміру та призначення. Систематизовано технології виготовлення їстівного посуду залежно від сировини. Розглянуто основні вимоги до якості їстівного посуду.
  • Ескіз
    Документ
    Їстівний посуд альтернативна заміна пластику
    (2019) Роботько, Анастасія Юріївна; Чорна, Анастасія Іванівна; Шульга, Оксана Сергіївна
    Проаналізовано основних виробників та асортимент їстівного посуду. Найбільш поширеною сировиною, для виготовлення їстівного посуду є: водорості та речовини, отримані з них (агар, зернові культури (рис, пшениця,ячмінь, сорго, грибковий міцелій, картопляний крохмаль, молочний протеїн (казеїн) тощо. The main producers and assortment of edible dishes are analyzed. The most commonly used raw materials for the manufacture of food dishes are: algae and substances derived from them (agar, cereals (rice, wheat, barley, sorghum, fungal mycelium, potato starch, milk protein (casein) and the like.
  • Ескіз
    Документ
    Модифікація картопляного крохмалю хлорангідридом пропіонової кислоти та фізико-хімічні дослідження одержаного продукту
    (2018) Шульга, Оксана Сергіївна; Сімурова, Наталія Вячеславівна; Шульга, Сергій Іванович; Перепелиця, Олександр Петрович
    В статті наведено результати модифікації картопляного крохмалю хлорангідридом пропіонової кислоти та фізико-хімічні характеристики одержаного продукту. The paper presents the results of the modification of potato starch with chlorinated propionic acid and the physical and chemical characteristics of the product obtained.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив полівінілового спирту на властивості їстівних плівок на основі картопляного крохмалю і желатину
    (2018) Шульга, Оксана Сергіївна
    В статті наведено результати дослідження впливу плівкоутворювача полівінілового спирту на властивості їстівних плівок на основі картопляного крохмалю та желатину. The article presents the results of the study of the influence of a polyvinyl alcohol film on the properties of edible films based on potato starch and gelatin.