Статті

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7372

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Ескіз
    Документ
    Інтернет речей та штучний інтелект як ключові елементи інноваційного розвитку підприємств в епоху цифрових викликів
    (2024) Данкевич, Віталій Євгенович; Данкевич, Андрій Євгенович
    У статті обґрунтовано, що у сучасному світі, де інновації стають рушійною силою прогресу, підприємництво зазнає значних змін під впливом новітніх технологій. Інтернет речей (IoT) та штучний інтелект (AI) виступають як ключові інструменти в цьому процесі, оскільки вони забезпечують підприємства можливістю оптимізації їхніх операцій та підвищення загальної ефективності. Ця стаття аналізує, як ці технології можуть бути інтегровані у різні сфери діяльності, включно з аграрним сектором та сферою послуг, що є важливим для забезпечення сталого розвитку. Інноваційні підходи, які включають використання інтернету речей та штучного інтелекту, виявились особливо ефективними в торгівлі та аграрному секторі. Зокрема, вони дозволяють автоматизувати процеси моніторингу стану сільськогосподарських культур та управління ланцюгами постачань, що сприяє збільшенню продуктивності та зниженню втрат. В сфері послуг, IoT та AI допомагають адаптувати пропозиції до індивідуальних потреб клієнтів, підвищуючи тим самим рівень задоволеності споживачів та їхню вірність. Стаття також оцінює вплив цих технологій на загальну ефективність підприємств. Завдяки аналізу великих даних та машинному навчанню, підприємства можуть не лише прогнозувати ринкові тенденції, але й пристосовуватись до змін у вимогах та перевагах споживачів. Це дозволяє підприємствам швидше реагувати на ринкові виклики та оптимізувати свої стратегії відповідно до актуальних умов. Дослідження акцентує на необхідності подальшого впровадження та адаптації інтернету речей та штучного інтелекту в інноваційні стратегії підприємств. Враховуючи швидкі темпи технологічних змін та їх вплив на глобальну економіку, підприємства повинні не лише використовувати ці технології для підвищення власної ефективності, а й активно включатися в процес їх розвитку та вдосконалення
  • Ескіз
    Документ
    Професійний розвиток персоналу згідно умов трансформацій у підприємництві
    (2024) Драган, Олена Іванівна; Бергер, Аліна Дмитрівна; Мізюк, Анна Олексіївна
    У статті досліджується професійний розвиток персоналу в умовах непередбачуваних змін і постійних трансформацій у системі підприємництва. Водночас трансформації в підприємництві свідчать про переформатування на нові бізнес-підходи у сфері торгівлі, надання індивідуальних послуг, виробництво продукції для воєнних цілей, ІТ тощо. Тому, провідні компанії-роботодавці усвідомлюють важливість підтримання професійного розвитку співробітників, а саме: удосконалення своїх Soft і Hard Skills, здійснення перекваліфікації згідно вимог діджиталізації бізнесу. Проаналізовано сутність категорії «професійний розвиток персоналу» згідно підходів: системний, процесний і мотиваційний. Дискусійним є авторське визначення поняття «професійний розвиток персоналу» як мотиваційної складової успішності та реалізації сучасного працівника у професійній діяльності. Обґрунтовано, що особистісний розвиток і соціальний розвиток сприяють формуванню Soft Skills працівників, а професійний розвиток ‒ Hard Skills. Опитування топ-менеджменту вітчизняних компаній стосовно визначення пріоритетних Soft Skills свідчить про вагомість стресостійкості, лідерських якостей і критичного мислення. Водночас стосовно Hard Skills на перше місце керівники ставлять: стратегічне мислення, персональну відповідальність та бізнес-аналітику (економічний результат). При обранні способу навчання топ-менеджмент надає перевагу онлайн навчанню і сертифікованим програмам фахової спрямованості з високою репутацією.
  • Ескіз
    Документ
    Соціально-економічна роль сектору малого та середнього бізнесу в економіці країни: існуючий стан і розвиток
    (2022) Труш, Юлія Леонідівна
    Розвиток суб'єктів малого та середнього підприємництва є однією з необхідних умов демократизації суспільства, формування потужного середнього класу, а також однією з основних складових гарантування соціальної безпеки держави та її громадян. Підприємницька активність населення у переважній більшості випадків супроводжується створенням суб'єктів малого та середнього бізнесу, а формування великого підприємства починається із заснування суб'єкта господарювання. Головна місія створення бізнесу в малому та середньому підприємництві – це формування стійкого прошарку середнього класу у вигляді власників бізнесу та головних менеджерів. Це фактично формування інтелектуальної еліти нації, а це вже основа для формування фінансової еліти. Малий та середній бізнес - це соціально-економічний фундамент для розвитку інноваційно-орієнтованої, а особливо європейської держави. Малий і середній бізнес багато в чому визначає темпи економічного зростання, структуру і якість внутрішнього валового продукту (ВВП). Основна його функція, крім економічної, яка відіграє вагому роль - це соціальна. Тому питання присвячені соціально-економічній ролі сектору малого та середнього бізнесу в економіці країни, а особливо дослідженню існуючого стану і розвитку малого та середнього підприємництва є актуальними нині. Тому для того щоб країна досягла значних успіхів в економічному поступі. The development of small and medium enterprises is one of the necessary conditions for the democratization of society, the formation of a strong middle class, as well as one of the main components of guaranteeing the social security of the state and its citizens. Entrepreneurial activity of the population in the vast majority of cases is accompanied by the creation of small and medium-sized businesses, and the formation of a large enterprise begins with the establishment of a business entity. The main mission of creating a business in small and medium enterprises is to form a stable middle class in the form of business owners and general managers. This is actually the formation of the nation's intellectual elite, and this is the basis for the formation of the financial elite. Small and medium business is a socio-economic foundation for the development of innovation-oriented, and especially European countries. Small and medium-sized businesses largely determine the rate of economic growth, structure and quality of gross domestic product (GDP). Its main function, in addition to economic, which plays an important role - is social. Therefore, issues related to the socio-economic role of the small and medium business sector in the country's economy, and especially the study of the current state and development of small and medium enterprises are relevant today. Therefore, in order for the country to achieve significant success in economic progress, it is necessary to create conditions for the development of small and medium-sized businesses in Ukraine.
  • Ескіз
    Документ
    Ніжинські грецькі купці Зосими: підприємницька, просвітницька та благодійна діяльність
    (2020) Пилипенко, Олександр Євгенійович
    Метою статті є дослідження підприємницької, просвітницької та благодійної діяльності родини грецьких купців Зосимів. Методологічно робота побудована на основі антропологічного підходу. Наукова новизна. Дослідження внесло до наукового обігу інформацію з раніше невідомих архівних джерел, що суттєво розширило уявлення про діяльність меценатів Зосимів. Висновки. Через певні життєві обставини брати Зосими змушені були покинути батьківщину та проживати в Ліворно, Москві та Ніжині. Багаторічна їх діяльність помітно вплинула на соціально-економічне, культурне й релігійне життя греків. Зосимади вболівали за долю Еллади. Вони надали значні кошти для збереження та поширення грецької культури і мови, сприяли об‘єднанню греків, поліпшенню становища їх громад за кордоном. У 1804 р. уряд Іонійської Республіки, враховуючи багаторічне невтомне благодійництво Зосимів, пожалував їм диплом на дворянство. Як свідчать джерела та спеціальна література, кошти братів Зосимів направлялись переважно на такі цілі: грошова допомога у підготовці визвольної боротьби грецького народу проти османського панування; будівництво, реставрація, ремонт і утримання церков у містах і селах; фінансова допомога бідним прихожанам грецьких церков; заснування духовних і загальноосвітніх навчальних закладів; заснування стипендій для учнів і студентів, які навчалися в європейських університетах; видання грецьких книг і підручників для шкіл; матеріальна допомога лікарням, притулкам для бідних і самотніх родин; матеріальна допомога науковим товариствам. Значення величезних матеріальних внесків важко оцінити. Без них не вийшло б у світ багато праць А. Кораіса, Н. Теотокіса, Е. Булгаріса й інших просвітителів. Кошти грецьких купців були фінансовою основою розгортання новогрецького Просвітництва.
  • Ескіз
    Документ
    Наслідки пандемії Covid-19 для розвитку країни та системи підприємництва
    (2021) Бергер, Аліна Дмитрівна; Борисенко, Лілія Олександрівна
    У статті обґрунтовується актуальність дослідження наслідків пандемії COVID-19 для перспективного розвитку країни та системи підприємництва. Негативні наслідки пандемії COVID-19, які руйнують економіку країн та підприємництва: скорочення глобального капіталу; скорочення залучень інвестицій, зниження фінансової стійкості підприємств до умов виживання; збільшення рівня безробітних; погіршення якості навчання персоналу; порушення глобальних довгострокових зв’язків торгівлі та постачання. Водночас спостерігаються й позитивні тенденції для розвитку системи підприємництва, коли кризові явища, дозволяють по-новому подивитися на можливості та адаптацію бізнесу, запровадження його нових форм, розроблення нової продукції й онлайн послуг, пристосування роботи і навчання персоналу. В Україні спостерігаються такі самі проблеми, що й, у всьому світі, несприятливий економічний прогноз, зростання державного боргу, цін та валюти, підвищення рівня безробіття. Actuality of research is the consequences of pandemic of COVID - 19 for perspective development of the state and system of the enterprise is described in the article. Analysis of global changes and forecasts that expect the state after the pandemic of COVID-19 is given. In 2020 according to the forecasts of the World Bank, International Monetary Fund the consequences of pandemic of COVID-19 will provide the recessions of the most countries, reduction of increasing rates, increase of enterprises’ unprofitability, reduction of income per capita, decline of persons’ life quality. Millions of workers were brought into the schedule of preservation of jobs with the support of the state. In many countries the amount of new possibilities for work is still remaining very low. During 2019-2020 unemployment rate increased almost in every countries of the world. Reduction of economic activity had the affect on tourism, passenger air travel, catering, their prospects are uncertain. On the prognoses of the World bank to the pre-virus level of economic indicators of the majority of countries will be able to go back in 2023. The changes that took place in Ukraine due to the consequences of pandemic of COVID-19 from different parties (negative and positive) are investigated. Negative consequences of pandemic of COVID-19, that destroy the economy of the state and the enterprise: reduction of global capital; reduction of capital rising, decline of financial firmness of the enterprises to the terms of precarious existence; increase of the level of unemployed persons; quality deterioration of studies; dereliction of global long-term connections of trade and supply. At the same time observed positive tendencies for the development of the enterprise’s system when the crisis phenomena allow looking at possibilities and adaptation of business in a new way, improving its new forms, development of new products and on-line services, work adaptation, personnel training. There are the same problems in Ukraine, that in the whole world, unfavorable economic forecasts, increase of national debt, price and currency, increase of the level of unemployed persons, problems with credit stretching by the International monetary Fund and other. The positive trend for Ukraine and system of the enterprise is the increase of e-commerce market to the high indexes for the last decade.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретико-практичні аспекти підприємницької діяльності
    (2020) Стахурський, Валерій Олександрович
    Розглядаються основні аспекти щодо підвищення прибутковості суб’єкта підприємництва. The main aspects of increasing the profitability of the business entity are considered.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні положення щодо визначення сутності категорій «інноваційний процес» і «інноваційна діяльність»
    (2007) Федулова, Ірина Валентинівна
    Стаття присвячена питанням розвитку теорії інновації. Дається аналітичний огляд сучасних підходів і концепцій щодо обґрунтування і визначення категорій «інноваційна діяльність», «інноваційний процес» і «підприємницька діяльність». Дається авторське трактування цих категорій, їх співвідношення і визначаються проблеми подальшого їх розвитку. The article is devoted to the questions of development of theory of innovation. The state-of-the-art review of modern approaches and conceptions determination of categories is given «innovative activity» «innovative process» and «entrepreneurial activity». Author interpretation of these categories is given, their correlation and the problems of subsequent their development are determined.
  • Ескіз
    Документ
    Видатні українські підприємці XIX - початку XX ст.
    (2009) Пилипенко, Олександр Євгенійович
    Наукове дослідження присвячене розвитку нових галузей промисловості в Україні і дослідженню діяльності українських підприємців в ХІХ – на початку ХХ ст. Вивчено діяльність таких відомих династій підприємців як Терещенко, Семиренко, Яхненко, Ханенко та інших. Scientific research is devoted to the development of new industries in Ukraine and the study of Ukrainian entrepreneurs in nineteenth - early twentieth century. Studied the work of such prominent businessmen as dynasties Tereshchenko, Semirenko, Yahnenko, Khanenko and others.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив податкової політики на розвиток підприємницького сектору в Україні
    (2011) Біла, Ірина Сергіївна
    В даній статті розглядаються наявні у вітчизняній практиці податкові важелі і стимули розвитку підприємництва та проблеми їх реалізації в Україні. Світовий досвід свідчить, що податкова політика направлена не тільки на забезпечення доходної частини державного бюджету, але й визначальною мірою здатна здійснювати вплив на реалізацію підприємницької ініціативи, стимулювати підприємницьку діяльність та її інноваційну спрямованість. У зв’язку з цим, дослідження впливу податкової політики на розвиток підприємницького сектору набуває особливої актуальності. This article is about the current practice in the domestic tax instruments and incentives to entrepreneurship and the problems of its implementation in Ukraine. The global experience affirms that tax policy is directed not only to ensure the income part of the state budget, but it is able to make much impact on business initiatives to stimulate entrepreneurship innovation and its focus. In this regard, the investigation of tax policy on the development of the entrepreneurship sector get a special actuality.
  • Ескіз
    Документ
    Податкові пільги : стан та шляхи вирішення проблем їх використання в Україні
    (2012) Біла, Ірина Сергіївна; Петришина, Наталія Валеріївна; Салатюк, Ніна Миколаївна
    В даній статті розглядаються наявні у вітчизняній практиці податкові преференції та проблеми їх реалізації в Україні. Світовий досвід свідчить, що податкові пільги за певних умов здатні здійснювати вплив на реалізацію підприємницької ініціативи, стимулювати підприємницьку діяльність та її інноваційну спрямованість. У зв’язку з цим, дослідження проблем існування податкових пільг в Україні і напрямів їх вирішення здатне розкрити їх позитивний потенціал та набуває особливої актуальності. In this article are available in domestic practice tax preferences and problems of its implementation in Ukraine. World experience shows that tax incentives under certain conditions can exert influence on the implementation of entrepreneurship, promote entrepreneurship and its innovative orientation. In this regard, the study of the existence of tax benefits in Ukraine and directions to address them can reveal their positive potential and is of particular relevance.