Стратегічний альянс як форма консолідації капіталу наукомістких підприємств
Файли
Дата
2015
Автори
ORCID
DOI
item.page.thesis.degree.name
item.page.thesis.degree.level
item.page.thesis.degree.discipline
item.page.thesis.degree.department
item.page.thesis.degree.grantor
item.page.thesis.degree.advisor
item.page.thesis.degree.committeeMember
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Актуальність наукового дослідження пов’язана з визначенням доцільної форми консолідації капіталу наукомісткого підприємства. Основним мотивом щодо здійснення консолідації, для наукомісткого підприємства є одержання синергетичного ефекту. Найбільш доцільною формою консолідації капіталу для наукомістких підприємств є створення стратегічного альянсу. Стратегічний альянс як форма інтеграції різних видів капіталу, об’єднує господарюючі суб’єкти не на основі права власності, а на основі договірних зобов’язань, що обумовлені відповідними угодами про співробітництво в різних галузях. У сфері наукомісткого виробництва, стратегічні альянси надають можливість підприємствам – учасникам одержувати конкурентні переваги за рахунок доступу до різноманітних ресурсів партнерів по консолідації. Це дозволяє зосередити зусилля на інноваціях та уникнути відставання у технологічному плані, що може виникнути при застосуванні інших, менш гнучких форм консолідації.
Опис
Ключові слова
консолідація капітал, конкурентні переваги, стратегічний альянс, consolidation of capital, competitive advantage, strategic alliances, кафедра економічної теорії
Бібліографічний опис
Нікітіна, Т. А. Стратегічний альянс як форма консолідації капіталу наукомістких підприємств / Т. А. Нікітіна // Проблеми економіки підприємств в сучасних умовах : матеріали XI Міжнародної науково-практичної конференції, 21-22 травня 2015 р. : тези доп. – Київ : НУХТ, 2015. – С. 31-33.