Тези доповідей, матеріали конференцій

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7373

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 56
  • Ескіз
    Документ
    Дистанційне вивчення філософських наративів очима аспірантів: переваги і недоліки
    (2021) Білецький, Микола Сергійович; Крищенко, Дмитро Олександрович; Романюк, Володимир Тарасович; Кітов, Микола Григорович
    В роботі розглядаються різні аспекти дистанційного вивчення аспірантами дисципліни "Історія філософії та філософія науки". Обґрунтована важливість вивчення філософського курсу для інженерних спеціальностей. Сформульовані рекомендації щодо дистанційного викладання філософських дисциплін для аспірантів.
  • Ескіз
    Документ
    Моральні, моральнісні та правові засади діяльності інженера
    (2021) Романюк, Володимир Тарасович; Кітов, Микола Григорович
    Часто предмети гуманітарного напрямку, зокрема філософія відкидаються здобувачами інженерних спеціальностей як щось непотрібне для подальшої професійної діяльності. В цій роботі обґрунтовується важливість предмету філософія для інженерів з точки зору моралі, моральнісності та права. Для цього використані методи компаративного аналізу, синтезу, абстрагування, узагальнення та інші. Наводяться конкретні приклади з автомобілем Ford Pinto, затопленням Нового Орлеану в 2005 році, обвалом проходу в готелі Hyatt Regency міста Канзас та катастрофою космічного човника “Челенджер”. Показано, що в інженерії виникають ситуації, в яких потрібно робити моральний вибір. Це важка задача, яка передбачає філософські роздуми. Відсторонення від розв’язання моральних дилем або формальне до них ставлення призводить до фатальних наслідків. Для глибшого розуміння вказаних проблем, розглянуте співвідношення моралі, моральнісності та права, як форм людської культури. Розглянуті різні підходи до здійснення моральних виборів в інженерії – утилітарний, кантіанський, правовий, чеснот. Зроблено висновок про їх недосконалість. Проаналізована спроба попередити майбутні катастрофи через створення кодексів поведінки інженерів, які комбінують різні підходи.
  • Ескіз
    Документ
    Анаксімен – природознавець чи філософ?
    (2020) Зінькевич, Петро Олексійович; Кітов, Микола Григорович
    Вступ. Анаксимен (бл. 585 –525 роки до н. е.) – ранній досократичний мислитель із грецького міста Мілет в Іонії (сучасна Туреччина). Він був ключовою фігурою в Мілезійській школі, другом і учнем Анаксимандра. Матеріали і методи. Метою дослідження є з’ясування: Анаксімен був філософом чи природознавцем? Використано методи аналізу і синтезу. Результати. Анаксимен продовжував дослідження милезіян щодо «архе», або першого принципу Всесвіту і прагнув дати наукове пояснення світу. Він був першим греком, який чітко розмежував планети і зірки, використовував свої принципи для пояснення природних явищ. Грім і блискавка виникають внаслідок виходу з хмари вітру; веселки – це результат проміння сонця, що падає на хмари; землетруси спричинені розтріскуванням землі, коли вона висохне після зволоження дощами; град – це результат замерзлої дощової води тощо. Цей період досить важливий в історії науки, адже вперше людський інтелект спробував пояснити природні явища на основі співвідношення причини та наслідку. Піонерами в цій спробі були Фалес, Анаксимандр та Анаксимен, які висловлювали цікаві астрономічні погляди, що мають схожість із результатами сучасної науки. Головна ідея Анаксимена полягала в тому, щоб визначити єдине джерело всіх речей Всесвіту. Фалес – таким вважав воду. Анаксимандр – «апейрон», Анаксимен – повітря. Він вважав, що свого часу все було повітрям і навіть зараз усе є повітря різного ступеня щільності.
  • Ескіз
    Документ
    Людське здоров’я: на шляху до цілісної філософії харчування
    (2019) Михайленко, Владлена Миколаївна; Кітов, Микола Григорович
  • Ескіз
    Документ
    Взаємодія науки та філософії
    (2020) Сапіга, Вікторія Ярославівна; Кітов, Микола Григорович
    Філософію науки, де наука постає під тим чи іншим кутом зору можна інтерпретувати об’єктом дослідження або осмислення. Головне з авдання філософії науки – це філософська рефлексія над наукою, виявлення закономірностей її розвитку. Philosophy of science, where science appears from one angle or another is possible interpreted as an object of study or comprehension. The main goal of philosophy science - is a philosophical reflection on science, identifying patterns of its development.
  • Ескіз
    Документ
    Криза людських стосунків в розрізі культурної кризи сьогодення
    (2016) Бендерська (Дущак), Ольга Вячеславівна; Кітов, Микола Григорович
    У зв’язку зі специфічними особливостями праці, спеціалізацією, коли задіяна лише частина здібностей, людина втрачає властиве їй духовне начало, індивідуальність тією мірою, якою зростають матеріально-технічні здобутки суспільства. Все активніше постають питання надмірної ідеалізації культури, апеляція до небезпеки, породженої самою культурою, яка загрожує як самій культурі, так і людині, що її створила. Due to the specific features of work, specialization, when only part of the abilities are involved, a person loses his inherent spiritual origin, individuality to the extent that the material and technical achievements of society. The issues of excessive idealization of culture, the appeal to the danger posed by culture itself, which threatens both the culture itself and the person who created it, are becoming more and more active.
  • Ескіз
    Документ
    Специфіка релігійності українців у вимірі національної ідентичності
    (2016) Бендерська (Дущак), Ольга Вячеславівна; Кітов, Микола Григорович
    Метою даної публікації є спроба детальніше зупинитися на специфіці розвитку народної релігійності українців, взаємозалежності релігійного та національно-етнічного начал. Прослідковуючи історіографію проблеми етнопсихологічної детермінованості української релігійності, є всі підстави констатувати наявність багатої історичної, філософської та культурологічної спадщини у цій сфері. The aim of this publication is an attempt to elaborate on the specifics of Ukrainian folk religiosity, religious and interdependence of national and ethnic origins. In terms of historiography problems ethnopsychological Ukrainian religious determinism is every reason to state that there are many historical, philosophical and cultural heritage in this area.
  • Ескіз
    Документ
    Виховання абстрактного мислення в процесі вивчення філософії
    (2019) Маршаленко, Маріанна Петрівна; Кітов, Микола Григорович
  • Ескіз
    Документ
    Сухомлинський про формування абстрактного мислення
    (2019) Маршаленко, Маріанна Петрівна; Кітов, Микола Григорович
  • Ескіз
    Документ
    Роль кондитерських виробів у філософії сучасного харчування
    (2019) Онофрійчук, Оксана Сергіївна; Кітов, Микола Григорович
    Харчування становить основу людського здоров’я, як фізичного, так і психологічного. Можна стверджувати, що без правильного харчування неможлива будь-яка діяльність людини, спрямована на його саморозвиток і самовдосконалення. Тому, вивчаючи властивості кондитерських виробів у світовій практиці, велику увагу приділяють на розроблення солодощів, які надавали б такий же відмінний ефект, порівняно із класичними продуктами, із психологічної точки зору і покращений вплив на організм – із фізіологічної.