Тези доповідей, матеріали конференцій

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7373

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 564
  • Ескіз
    Документ
    Дистанційне вивчення філософських наративів очима аспірантів: переваги і недоліки
    (2021) Білецький, Микола Сергійович; Крищенко, Дмитро Олександрович; Романюк, Володимир Тарасович; Кітов, Микола Григорович
    В роботі розглядаються різні аспекти дистанційного вивчення аспірантами дисципліни "Історія філософії та філософія науки". Обґрунтована важливість вивчення філософського курсу для інженерних спеціальностей. Сформульовані рекомендації щодо дистанційного викладання філософських дисциплін для аспірантів.
  • Ескіз
    Документ
    Моральні, моральнісні та правові засади діяльності інженера
    (2021) Романюк, Володимир Тарасович; Кітов, Микола Григорович
    Часто предмети гуманітарного напрямку, зокрема філософія відкидаються здобувачами інженерних спеціальностей як щось непотрібне для подальшої професійної діяльності. В цій роботі обґрунтовується важливість предмету філософія для інженерів з точки зору моралі, моральнісності та права. Для цього використані методи компаративного аналізу, синтезу, абстрагування, узагальнення та інші. Наводяться конкретні приклади з автомобілем Ford Pinto, затопленням Нового Орлеану в 2005 році, обвалом проходу в готелі Hyatt Regency міста Канзас та катастрофою космічного човника “Челенджер”. Показано, що в інженерії виникають ситуації, в яких потрібно робити моральний вибір. Це важка задача, яка передбачає філософські роздуми. Відсторонення від розв’язання моральних дилем або формальне до них ставлення призводить до фатальних наслідків. Для глибшого розуміння вказаних проблем, розглянуте співвідношення моралі, моральнісності та права, як форм людської культури. Розглянуті різні підходи до здійснення моральних виборів в інженерії – утилітарний, кантіанський, правовий, чеснот. Зроблено висновок про їх недосконалість. Проаналізована спроба попередити майбутні катастрофи через створення кодексів поведінки інженерів, які комбінують різні підходи.
  • Ескіз
    Документ
    Анаксімен – природознавець чи філософ?
    (2020) Зінькевич, Петро Олексійович; Кітов, Микола Григорович
    Вступ. Анаксимен (бл. 585 –525 роки до н. е.) – ранній досократичний мислитель із грецького міста Мілет в Іонії (сучасна Туреччина). Він був ключовою фігурою в Мілезійській школі, другом і учнем Анаксимандра. Матеріали і методи. Метою дослідження є з’ясування: Анаксімен був філософом чи природознавцем? Використано методи аналізу і синтезу. Результати. Анаксимен продовжував дослідження милезіян щодо «архе», або першого принципу Всесвіту і прагнув дати наукове пояснення світу. Він був першим греком, який чітко розмежував планети і зірки, використовував свої принципи для пояснення природних явищ. Грім і блискавка виникають внаслідок виходу з хмари вітру; веселки – це результат проміння сонця, що падає на хмари; землетруси спричинені розтріскуванням землі, коли вона висохне після зволоження дощами; град – це результат замерзлої дощової води тощо. Цей період досить важливий в історії науки, адже вперше людський інтелект спробував пояснити природні явища на основі співвідношення причини та наслідку. Піонерами в цій спробі були Фалес, Анаксимандр та Анаксимен, які висловлювали цікаві астрономічні погляди, що мають схожість із результатами сучасної науки. Головна ідея Анаксимена полягала в тому, щоб визначити єдине джерело всіх речей Всесвіту. Фалес – таким вважав воду. Анаксимандр – «апейрон», Анаксимен – повітря. Він вважав, що свого часу все було повітрям і навіть зараз усе є повітря різного ступеня щільності.
  • Ескіз
    Документ
    Functional ingredients of wild berries to include into diets for military personnel
    (2023) Simahina, Galina; Naumenko, Nataliia; Masliychuk, Olha
    The article represents the results of experimental studies over black currant biological value. There was confirmed that they are the rich source of the wholesome complex of biologically active substances necessary for normal functioning of a soldier’s body, especially during active combats. Therefore, using black currant in the new technologies to obtain the foodstuff with increased biological value is affirmed as the way to widen the range of food for military personnel, proven scientifically, expedient technologically, and profitable economically.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасний український музичний простір як продукт масової культури
    (2022) Гвоздиченко, Ярослав; Приблуда, Людмила Михайлівна
    Важливою рисою масової музики є її тісний зв’язок із сучасною дійсністю. Ця особливість пов’язана з прагненням масової культури бути транслятором загального знання. Проста та емоційна, мелодраматична та банальна, масова музика стала безпосереднім виразником настроїв і мислення мільйонів людей у всьому світі. Сучасний музичний український простір як продукт масової культури стає новою альтернативною реальністю, віддзеркалюючи ідеали, потреби сучасного суспільства.
  • Ескіз
    Документ
    Культура мовлення сучасної реклами
    (2022) Приблуда, Людмила Михайлівна
    Досліджено особливості культури мовлення сучасної реклами. Реклама – найдемократичніша сфера спілкування, у якій учасником комунікації або опонентом може бути кожен носій мови. Помилки в ній виникають як через лінгвістичні чинники, так і позалінгвістичні. Основною причиною появи ненормативних утворень є незнання відповідної мовної норми.
  • Ескіз
    Документ
    Переяслав – місто музеїв
    (2022) Матюша, Анастасія Ростиславівна; Приблуда, Людмила Михайлівна
    Переяслав – одне з найстаріших міст Київщини. Уперше місто згадується в літописі під 907 роком. Довгий час воно було центром удільного князівства. До будівництва Софіївського собору в Києві у Переяславі містилась резиденція руських митрополитів. Музеї є важливими осередками національної культурно-історичної спадщини, адже дають змогу глибше пізнати свою національну ідентичність.
  • Ескіз
    Документ
    Історія становлення документа як засобу інформаційного забезпечення та його еволюція
    (2022) Смотрун, Уляна; Приблуда, Людмила Михайлівна
    У науковій праці досліджено історію становлення документа як засобу інформаційного забезпечення та його еволюція. Доведено, що зрушення в організації діловодства були зумовлені політичними, економічними та іншими соціально-правовими трансформаціями, що відбувалися в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Номінативні процеси: природа та сутність
    (2022) Приблуда, Людмила Михайлівна
    Досліджено номінативні процеси, їхню природу та сутність. Схарактеризовано поняття первинної, повторної та вторинної номінації. Доведено, що мовна номінація є передусім процесом найменування, тобто перетворення фактів позамовного середовища в набуток системи і структури мови, і водночас його результатом. Вторинна лексична номінація є узагальненням мовного досвіду.
  • Ескіз
    Документ
    Мовна субкультура сучасної молодіжної спільноти
    (2023) Гвоздиченко, Ярослав; Приблуда, Людмила Михайлівна
    У науковій праці досліджено мовну субкультуру сучасної молодіжної спільноти. З’ясовано, що мовна культура є невід’ємною частиною кожного суспільства, кожної групи людей та особи, а, особливо, молодої особи. Саме на основі культурних цінностей, складовою яких є мовна культура, будуються основні стереотипи суспільства, основні його характеристики, визначаються напрямки розвитку молоді, що водночас є і основним носієм мовної культури, основним її перетворювачем.