Тези доповідей, матеріали конференцій

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7373

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Ескіз
    Документ
    Rationale for the development of the design and manufacturing technology of flexible consumer packaging for coffee beans
    (2024) Dolomakin, Yuriy; Babanova, Olena
    Кава є одним із найпопулярніших напоїв у світі, споживання якого постійно зростає. Щороку з'являються нові сорти кави, способи заварювання та смаки. Разом з цим зростає попит на якісну упаковку, яка не лише збереже свіжість та аромат кави, а й приверне увагу споживачів та підкреслить риси бренду. Одним із найперспективніших матеріалів для упаковки кави є полімерні плівки, які мають високу бар’єрну здатність, захищаючи каву від зовнішніх факторів. Вони також можуть бути виготовлені з перероблених матеріалів або бути біологічно розкладаними, що відповідає вимогам екологічної безпеки.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретико-методологічні засади дослідження екобезпечного розвитку суспільства
    (2021) Попова, Інна Вадимівна; Зінченко, Наталія Юріївна
    До числа основних складників екобезпечного розвитку, через які виявляється його сутність, належить й поняття екологічної безпеки. Екологічна безпека – це сукупність певних властивостей навколишнього природного середовища і створюваних цілеспрямованою діяльністю людини умов, за яких (з урахуванням екологічних і соціальних чинників та науково обґрунтованих допустимих навантажень на об'єкти біосфери) утримуються на мінімально можливому рівні ризику антропогенний вплив на навколишнє середовище і негативні зміни, що відбуваються в ньому, забезпечується збереження здоров'я та життєдіяльності людей і виключаються віддалені наслідки такого впливу для теперішніх та наступних поколінь.
  • Ескіз
    Документ
    Управління відходами в Україні: законодавче підґрунтя та вплив на економіку
    (2023) Безпалько, Віктор Олександрович; Безпалько, Олена Вікторівна
    Проанлізовано стан реформування системи управління відходами в Україні, розглянуто основні положення та норми нового законодавста в сфері запобігання утворенню та управління відходами, його вплив на економіку країни, підкреслено виключну роль таких законодавчих актів у вирішенні екологічних проблем.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка впливу на довкілля: війна триває, проблеми загострюються
    (2024) Маджд, Світлана Михайлівна
    Щодня кількість жертв від російського вторгнення на територію України невпинно зростає. Найжахливішими наслідками вторгнення російських окупаційних військ для нашої країни є втрати серед мирних жителів і військовослужбовців. Проте, і завдана шкода довкіллю, така як: руйнування природних екосистем, знищення рослинного і тваринного світу, забруднення атмосфери, гідросфери та літосфери, руйнування природно-заповідного фонду теж має жахливі наслідки для нашої держави. В Україні з кожним днем війни погіршується екологічна ситуація та завдається непоправна шкода навколишньому природному середовищу, що є одним із бар’єрів на шляху до євроінтеграції України. Оскільки, підписавши угоду про асоціацію з Європейським Союзом, Україна взяла на себе низку зобов’язань із запровадження на своїй території відпрацьованих європейцями практичних механізмів охорони навколишнього природного середовища, які знайшли своє відображення у прийнятому 23 травня 2017 року Законі України «Про оцінку впливу на довкілля». Цей закон став першим здобутком України на шляху імплементації горизонтальної Директиви ЄС 2011/92/ЄС Про оцінку впливу окремих державних і приватних проектів на навколишнє середовище, так як забезпечував правове поле та врегульовував механізми здійснення впровадження в Україні європейської моделі процедури оцінки впливу на довкілля.
  • Ескіз
    Документ
    Науково-практичні засади біотехнології дозрівання тіста в умовах стимульованої мікрогравітації
    (2021) Корнієнко, Ірина Михайлівна; Маджд, Світлана Михайлівна
    Антропогенно-техногенний вплив на довкілля постійно збільшується і досягає критичних значень, що позначилось значною мірою на деградації ґрунтового покриву. Погіршуються фізичні і хімічні властивості ґрунтів, зростають площі деградованих земель, забруднених атмосферними викидами і стічними водами, хімічними речовинами і радіонуклідами. Найчастіше ґрунт забруднюється недостатньо очищеними стічними водами, сполуками металів та органічними речовинами, оливами, дьогтем, пестицидами, вибуховими й токсичними речовинами, радіоактивними, біологічно активними горючими матеріалами, азбестом та іншими шкідливими продуктами. Актуальним питанням сьогодення являється припинення широкомасштабної деградації природного середовища (передусім ґрунтів), яка спричинена екологічною недосконалістю існуючих технологій та іншими видами антропогенних навантажень. До перспективних напрямків оздоровлення ґрунтів відносяться біотехнології використання біоб’єктів - бактерій, нижчих грибів, рослин, дощових черв’яків в практиці відновлення природного навколишнього середовища. Особливістю біооб’єктів являється висока продуктивність, специфічність діяльності, пластичність до складу біодегадованих відходів, порівняно низька вартість робіт
  • Ескіз
    Документ
    Екологічна безпека радіктивного забруднення навколишнього середовища
    (2015) Макаренко, Валерій Дмитрович; Галецька, Оксана Вікторівна
    Сьогодні в Україні функціонують чотири атомні станції: Запорізька, Рівненська, Хмельницька та Південноукраїнська, на яких працюють 15 ядерних енергетичних установок загальною встановленою потужністю 13835МВт. Одним із ефективних інструментів контролю за рівнем безпеки діяльності АЕС, його відповідністю національним та міжнародновизнаним вимогам із ядерної та радіаційної безпеки є вдосконалення механізму та здійснення суворого обліку всіх порушень у процесі експлуатації АЕС, ретельного розслідування їх при-чин, упровадження заходів щодо усунення виявлених недоліків і запобігання виникненню зазначених подій у подальшому.
  • Ескіз
    Документ
    Безпека та управління безпечністю харчових продуктів
    (2014) Степанець, Любов Филимонівна; Ничик, Оксана Василівна; Салавор, Оксана Мирославівна; Купчик, Лідія Андріївна
    Екологічна безпека продуктів - одна з найважливіших проблем сучасної економіки, це комплексна проблема, вирішувати яку покликані біохіміки, мікробіологи, виробники, санітарно-епідеміологічні служби і звичайно державні органи, це - глобальна проблема, оскільки зачіпає не лише здоров'я людини, але впливає на всю економіку країни. Тому, щоб забезпечити високий рівень життя людини в державі, розвиток економіки, необхідно приділяти екологічній безпеці продуктів харчування особливу увагу. Environmental safety products - one of the most important problems of modern economy, is a complex problem to solve which called biochemists, microbiologists, manufacturers of sanitary-epidemiological service and of course public authorities, it is - a global problem affecting not only as human health, but affects the whole economy. Therefore, to ensure a high standard of living man in the state of the economy, should be given to environmental safety food special attention.
  • Ескіз
    Документ
    Комплексна переробка ТПВ з застосуванням німецьких екологічно безпечних технологій з отриманням біогазу
    (Мiжнародна науково-практична конференція «UKR-POWER» Енергозбереження, ефективність, екологія-стратегічний напрямок розвитку енергетики. Інвестиції та інновації, 2011) Серьогін, Олександр Олександрович; Пивоваров, Костянтин Вікторович; Федів, І. В.; Василенко, Олександр Володимирович
    Суть пропозиції передбачає не будівництво інших об'єктів, а реконструкцію існуючих очисних споруд зі знищенням мулових полів і на їхньому місті добудову станцій сортування та утилізації несортованих твердих побутових відходів за технологією переробки органічної складової в комплексі з муловими складовими стічних вод шляхом метанування. Proposal involves not the construction of other facilities and renovation of existing treatment facilities to the destruction of sludge fields and on the completion of their city stations sorting and recycling of unsorted municipal solid waste processing technology of organic component in conjunction with silt components of sewage by methanation.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив екології та екологічних факторів на якість продуктів харчування
    (2014) Лисиціна, Ірина Юріївна; Сіднєва, Жанна Костянтинівна
    Екологічна безпека продуктів харчування на сьогоднішній день - це найбільш актуальна і глобальна проблема, оскільки вона охоплює не лише здоров'я та безпеку життя людини, а й екологічні та економічні аспекти життєдіяльності людини. Нині екологічна та економічна ситуація в Україні наближається до кризової. Значно забруднилося навколишнє середовище, що призводить до зменшення кількості вирощеної сільськогосподарської продукції, зменшення поголів'я худоби через забруднення води, повітря, ґрунтів. Загальна ситуація потребує удосконалення технологій вирощування сільськогосподарської сировини та її переробки з метою виробництва високоякісних й екологічно безпечних харчових продуктів. Після виходу України на міжнародний ринок було зареєстровано безліч випадків ввезення в країну неякісних харчових продуктів, які були небезпечні для здоров'я і життя людини. Environmental safety of food today - this is the most urgent global problem and because it covers not only the health and safety of human life, but also the environmental and economic aspects of human life. Today, environmental and economic situation in Ukraine is approaching a crisis. Much zabrudnylosya environment, which reduces the number of grown agricultural products, reduction of livestock due to pollution of water, air, soil. The overall situation needs improving production technologies of agricultural raw materials and processing in order to produce high quality and safe food products. After leaving Ukraine in the international market were registered many cases of import of low-quality foods that are dangerous to human health and life.
  • Ескіз
    Документ
    Економічні проблеми підвищення якості харчових продуктів
    (2005) Страшинська, Лариса Володимирівна
    Проаналізовано сучасний стан в галузі щодо якості сільськогосподарської сировини та продовольства за різними параметрами, визначено основні причини погіршення екологічної безпечності продуктів харчування, запропоновано механізм економічного забезпечення для гарантування якості продукції на рівні виробників, переробних підприємств та кінцевих споживачів та обґрунтовано необхідність впровадження міжнародних стандартів ISO серії 9000 для харчових продуктів в умовах посилення глобалізації національних продовольчих систем.