Статті

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7372

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 21
  • Ескіз
    Документ
    Система моніторингу безпечності та якості приготування соусів-дресінгів у закладах ресторанного господарства
    (2023) Силка, Ірина Миколаївна; Кривчик, Марія Андріївна; Матиящук, Олена Володимирівна; Ющенко (Гончар), Наталія Михайлівна; Павлюченко, Олена Станіславівна
    Виробництво безпечної харчової продукції з високими поживчими властивостями є головним завданням для виробників та закладів ресторанного господарства. Однією з умов, що гарантує випуск якісної продукції є запровадження системи НАССР на підприємстві. У статті розкриті основні етапи розроблення системи моніторингу безпечності та якості у закладі ресторанного господарства на прикладі технології приготування соусів-дресінгів. Це салатні заправки на основі різних видів олій, які популярні серед споживачів та часто використовуються замість класичних соусів. Основною сировиною соусу-дресінгу, технологія якого є предметом дослідження, виступає олія соняшникова, соус вустерський, гірчиця, спеції, прянощі, часник, лимон. Характерною особливістю даної технології є змішування всіх компонентів в емульсію та відсутність подальшої термічної обробки.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування флокулянтів на стадії попереднього вапнування дифузійного соку
    (2021) Матиящук, Олена Володимирівна
    Досліджено доцільність використання флокулянту “Полідез”, оптимальну дозу і зону введення його на попередній дефекації, наведено результати лабораторних досліджень стійкості осаду нецукрів дифузійного соку до пептизації при додавання реагенту.
  • Ескіз
    Документ
    Удосконалення технології кексів з продуктами переробки насіння конопель
    (2023) Єсауленко, Анастасія; Мамченко, Людмила Євгенівна; Нєміріч, Олександра Володимирівна; Кузьмін, Олег Володимирович; Матиящук, Олена Володимирівна
    Робота присвячена удосконаленню технології кексів шляхом введення до їх рецептури продуктів переробки конопляного насіння ненаркотичних сортів, а саме частково знежиреного борошна з макухи конопель і конопляної пресової олії. Виявлено, що конопляна олія з насіння ненаркотичних конопель сортів Глесія та Глухівські 51 має співвідношення лінолевої до альфа-лiноленової кислоти 3,03:1 ... 3,21:1, що відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я Організації Об’єднаних Націй для забезпечення організму людини поліненасиченими жирними кислотами. Встановлено, що білки борошна конопель характеризуються високим вмістом незамінних амінокислот (валін,ізолейцин, лейцин, лізин, метіонін, треонін, триптофан, фенілаланін), всі вони наявні в насінні конопель та сипких конопляних продуктах.
  • Ескіз
    Документ
    Формування споживчих властивостей сирного соусу функціонального призначення
    (2023) Мар’ян, Олександр Віталійович; Силка, Ірина Миколаївна; Матиящук, Олена Володимирівна
    Стаття присвячена розробці інноваційної рецептури сирного соусу з додаванням порошку перцю халапеньо як джерела капсаїцину. Проаналізовано підходи щодо розробки рецептури сирного соусу та технологічні особливості його приготування. Встановлено, що заміна 10 %сиру на порошок перцю халапеньо підвищує поживну цінність соусу. В тому числі додатково вноситься капсаїцин, кількість якого становить 11,2мг на 100г соусу, що є в межах допустимої добової норми, та може бути рекомендований для приготування у закладах ресторанного господарства.
  • Ескіз
    Документ
    Використання рисового напою у технології цибулевого супу-пюре
    (2023) Нєміріч, Олександра Володимирівна; Павлюченко, Олена Станіславівна; Матиящук, Олена Володимирівна; Крикунова, Анастасія Вячеславівна
    В статті наведено результати досліджень щодо удосконалення рецептурного складу та технології приготування цибулевого супу-пюре з додаванням рисового напою для закладів ресторанного господарства. Серед різних зовнішніх факторів, які впливають на організм людини, харчування є одним з найважливіших. Правильно організоване харчування забезпечує нормальний плин процесів росту й розвитку організму, збереження здоров’я і працездатності людини.
  • Ескіз
    Документ
    Формування асортименту цукристих кондитерських виробів у закладах ресторанного господарства
    (2021) Силка, Ірина Миколаївна; Матиящук, Олена Володимирівна; Чарна, Аліна Русланівна
    Розглянуто класичні та сучасні технологі цукристих кондитерських виробів у спеціалізованій мережі закладів ресторанного господарства. Визначено харчову цінність пастильних виробів та основні етапи їх приготування. Встановлено значення фізико-хімічних показників якості та проведена органолептична оцінка пастильних виробів.
  • Ескіз
    Документ
    Основні забруднювачі продовольчої сировини та якість харчових продуктів
    (2021) Матиящук, Олена Володимирівна
    Питання безпеки життєдіяльності мають формувати у майбутніх спеціалістів вміння застосовувати знання, як до подальшого вивчення в інших дисциплінах проблем захисту людини від небезпек, так і на забезпечення індивідуального і колективного захисту в побуті й на виробництві. В роботі розглядаються основні забруднювачі продуктів харчування і продовольчої сировини; основні шляхи їх надходження; їх дія на організм людини.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичне і практичне обґрунтування рецептурного складу мафінів яблучних спеціального призначення
    (2022) Павлюченко, Олена Станіславівна; Дейниченко, Людмила Григорівна; Кравчук, Аліна Володимирівна; Матиящук, Олена Володимирівна; Силка, Ірина Миколаївна
    Проведені дослідження щодо наукового обґрунтовання рецептурного складу мафінів яблучних спеціального призначення. Conducted research on the scientific substantiation of the recipe composition of special purpose apple muffins.
  • Ескіз
    Документ
    Біоризики сучасності
    (2020) Хоньків, Мирослав Олександрович; Слободян, Ольга Петрівна; Матиящук, Олена Володимирівна
    В статті розглянута проблема використання біотехнологічних та генетичних досягнень в створенні та попередженні масових спалахів епідемій. Наводиться класифікація джерел біоризиків, патогенних біологічних агентів в залежності від їх потенціалу до масштабності викликаних захворювань. In the article the problem of use of biotechnological and genetic advances in the creation and prevention of mass outbreaks of epidemics is considered. Provides a classification of sources of biorisks, pathogenic biological agents depending on their potential to scale caused by diseases.
  • Ескіз
    Документ
    Використання принципів НАССР при виробництві сиру кисломолочного
    (2019) Солошенко, Катерина Ігорівна; Слободян, Ольга Петрівна; Матиящук, Олена Володимирівна
    В роботі розглядаються ризики хімічного, фізичного,біологічного походження та точки критичного контролю при виробництві сиру кисломолочного. The work considers the risks of chemical, physical, biological origin and critical control point in the production of sour milk cheese.