Статті

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7372

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Вплив НВЧ-опромінення на життєдіяльність мезофільних і термофільних бактерій
    (1998) Решетняк, Ірина Сергіївна; Нікітін, Геннадій Олексійович; Носенко, Володимир Єрофійович; Штангеєва, Надія Іванівна
    В роботі вивчався вплив НВЧ-опромінення на термофільні та мезофільні бактерії в модельних розчинах дифузійного соку. Було встановлено залежність ефективності інгібування в НВЧ-полі від потужності, температури та тривалості обробки.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив ультразвукових коливань та ультрафіолетового опромінення на мікробіологічну забрудненість цукровмісних розчинів
    (2002) Ничик, Оксана Василівна; Штангеєва, Надія Іванівна; Носенко, Володимир Єрофійович
    З метою зниження мікробіологічної забрудненості цукрових сиропів досліджено вплив ультразвукової кавітації та ультрафіолетового опромінення. Під час оброблення ультразвуком різних видів бактерій спостерігалась не тільки їх загибель, а й руйнування морфологічних структур. Бактерицидні властивості УФ-променів полягають у тому, що під їх дією білкові колоїди цитоплазми клітин змінюють свою структуру й дисперсність, що призводить до загибелі самої клітини. У лабораторних умовах опромінювали проби очищеної і неочищеної клеровок за допомогою УФ-лампи. Результати досліджень показали, що більш дієвим є застосування УФ-променів для очищених клеровок, оскільки колоїдні домішки розсіюють світло й перешкоджають проникненню променів у товщу розчину.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження способів очищення напівпродуктів цукрового виробництва з метою отримання інвертних сиропів
    (2001) Ничик, Оксана Василівна; Штангеєва, Надія Іванівна; Носенко, Володимир Єрофійович
    Робота присвячена розробці способів отримання рідкого інвертного сиропу з цукровмісних продуктів за допомогою кислотного та ферментативного гідролізу. В такому сиропі містяться вуглеводи, амінокислоти, мінеральні речовини та вітаміни. Основою для одержання сиропу є розчини жовтого цукру, які перед інверсією необхідно очистити від барвних речовин, речовин колоїдної дисперсності та солей кальцію, які погіршують якість готової продукції. Досліджено різні способи очищення – за допомогою моноамонійфосфату, коагулянту «Полвак» різних модифікацій та сульфату цинку.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми підвищення якості цукру і розширення асортименту продукції цукрових заводів
    (2005) Штангеєва, Надія Іванівна; Клименко, Лариса Степанівна; Ничик, Оксана Василівна; Носенко, Володимир Єрофійович
    Запропоновано підвищити якість цукру, очистивши клеровку жовтого цукру коагулянтом «Полвак». Розроблено технології нових видів продукції – інвертних сиропів з очищеної клеровки жовтого цукру. Наведено способи інтенсифікації процесів кислотного і ферментативного гідролізу цукрози.