Статті

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7372

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Дивідендна політика акціонерних товариств: інституційні основи формування та реалізації
    (2021) Буряк, Аліна Вікторівна; Бойко, Світлана Василівна; Дем'яненко, Інна Вікторівна
    В статті обґрунтовано актуальність дослідження інституційних основ формування та реалізації дивідендної політики акціонерних товариств. Метою даної статті є дослідження теоретичних основ формування та реалізації дивідендної політики акціонерних товариств та обґрунтування нових підходів з урахуванням сучасних інституційних умов. Огляд останніх досліджень за даною тематикою показав наявність дискусійних положень у підходах до визначення сутності дивідендної політики та необхідність врахування положень чинного законодавства, що переважно нівелюється вченими. Дивідендну політику акціонерного товариства запропоновано розуміти як систему принципів та методів, цілей і завдань, спрямованих на досягнення компромісу фінансових інтересів акціонерів та потреб розвитку акціонерного товариства під час розподілу чистого прибутку та формування фінансових потоків відповідно до положень чинного законодавства.
  • Ескіз
    Документ
    Оптимізація процесу нарахування і виплати дивідендів
    (2018) Буряк, Аліна Вікторівна; Дем'яненко, Інна Вікторівна
    Важливим індикатором прозорості та ефективності функціонування акціонерних товариств виступає їх дивідендна політика, що характеризує розподіл прибутку. Постає питання доцільності розподілу прибутку на користь споживання у вигляді дивідендів при дефіциті інвестиційних ресурсів. Теоретичне обґрунтування формування дивідендної політики має бути основане на світовому досвіді вирішення цієї проблеми з адаптацією до умов вітчизняної економіки. Дивідендна політика підприємства, що сприятиме розвитку та підвищенню його інвестиційного потенціалу, має бути розроблена з урахуванням збереження його фінансової стійкості і платоспроможності, наявності інвестиційних ресурсів, як власних, так і залучених, для розвитку та оновлення технологічної бази підприємства, укріплення корпоративного контролю.
  • Ескіз
    Документ
    Формування системи управління власним капіталом підприємства
    (2015) Микитенко, А. М.
    У статті запропоновано підхід до побудови системи управління власним капіталом підприємства, яка розглядається як сукупність елементів, що знаходяться у взаємозв'язку і впливають на процес формування, оцінки та використання капіталу в рамках певних принципів і методів управління цими процесами. Визначено, що основною метою системи управління власним капіталом є забезпечення і підтримка достатності капіталу. Ефективному досягненню мети сприяють принципи логічної організації системи, об'єднані в загальні та специфічні групи. Система управління власним капіталом забезпечується підсистемами нижчого рівня — управління ризиками, внутрішнього контролю та аудиту, інформаційної системи, системою моніторингу. Ефективне управління власним капіталом підприємства повинне ґрунтуватись на ретельному моніторингу. Моніторинг системи управління власним капіталом забезпечує зворотний зв 'язок у системі. An approach to the formation of equity capital management system, which is regarded as a set of elements that are inter-related and affect the process of formation, evaluation and use of capital within certain principles and methods to control these processes were investigated. It was determined that the primary purpose of equity capital management is to ensure and maintain the capital adequacy. The principles of logical organization of the system, combined in general and specific groups, effectively contribute to the achievement of the abovementioned goal. The control system of equity capi-tal is provided by the subsystems of lower level: risk management, internal control and audit, information system, monitoring system. The effective management of equity capital of an enterprise should be based on careful monitoring. Monitoring control system of equity capital provides system feedback.