Патенти, авторські свідоцтва

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7374

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 17
  • Ескіз
    Документ
    Регулярна насадка для тепломасообмінних процесів (Патент на винахід № 32504)
    (2000) Марценюк, Олександр Степанович; Гусейнов, Рауф Нариманович; Антонов, Олександр Анатолійович
    Винахід відноситься до конструкцій регулярних насадок і дозволяє підвищити ефективність роботи насадки за рахунок покращення умов формування та дроблення крапель і додаткової турбулізації контактуючих потоків.Насадка складається з вертикальних листів з просипними з трьох сторін отворами з зубчастими верхніми і нижніми краями і відігнутими по вертикальній стороні вигнутими по L-подібній лінії просипами.
  • Ескіз
    Документ
    Регулярна насадка (Патент на винахід № 32501)
    (2000) Марценюк, Олександр Степанович
    Винахід відноситься до регулярних насадок для тепломасообмінних апаратів з плівково-краплинною течією рідини і дозволяє розширити діапазон стійкої роботи насадки і підвищити ефективність тепломасообміну шляхом покращення умов контактування взаємодіючих фаз на нижніх поверхнях пелюсток. Регулярна насадка складається з плоскопаралельних вертикальних листів з виконаними в них поздовжніми зубчастими отворами, які розташовані вертикальними рядами в шаховому порядку в суміжних рядах. Верхні і нижні горизонтальні краї кожного отвору мають виступаючі зубці, розташовані симетрично попарно один навпроти іншого. Вертикальні краї отворів мають посередині по одному виступу. Над отвором розташовані пелюстки. Кожна пелюстка по поздовжній осі має просічки, проміжки між якими вигнуті вниз і утворюють V-подібні зубчасті виступи, зубцям отворів відповідають зубчасті западини пелюсток.
  • Ескіз
    Документ
    Регулярна насадка з плівково-краплинною течією дисперсної фази (Патент на винахід № 32498)
    (2000) Марценюк, Олександр Степанович
    Винахід відноситься до конструкції регулярної насадки з плівково-краплинною течією дисперсної фази, може бути використано в апаратах для процесів тепломасообміну в системі газ – рідина та рідина – рідина, дозволяє інтенсифікувати тепломасообмін за рахунок покращення умов перемішування рідини і додаткової турбулізації газової фази. У насадці, що містить вертикальні листи з просіченими вікнами з зубчастими верхніми і нижніми і відігнутими по верхніх краях вікон зубчастими пелюстками, нахиленими під кутом вниз по черзі в протилежні сторони відносно листа і перекривають один одного у вертикальних рядах суміжних листів, а зубці і западини вікон виконані гофрованими в горизонтальному напрямку. Верхні гофри кожної гофрованої ділянки можуть бути спрямовані в бік відхилення пелюсток, що знаходяться над цією ділянкою. Кожна гофрована ділянка може мати по два гофри, що виступають по черзі в одну й іншу сторону від площини листа на величину, рівну половині висоти зубців верхніх країв вікон.
  • Ескіз
    Документ
    Регулярна насадка для тепломасообмінних апаратів (Патент на винахід № 32496)
    (2000) Марценюк, Олександр Степанович; Гусейнов, Рауф Нариманович
    Винахід відноситься до конструкції регулярних насадок і може використовуватися для тепломасообмінних процесів у системі газ – рідина, а також для мокрого очищення газів.Регулярна насадка для тепломасообмінних апаратів містить вертикальні листи з просічними елементами з тристороннім прорізом, відігнутими навколо вертикальної осі під прямим кутом до листа, розташованими вертикальними рядами і дотичними до сусідніх листів. Кожен просічний елемент має форму прямокутника, верхня горизонтальна сторона якого забезпечена виступаючими вниз западинами або декількома вирізами, а нижня сторона – виступаючими вниз виступами-зубцями такої ж форми, як і западини. Поверхня насадки може мати похилі рифлення, що сходяться вниз до осей вирізів (або зубців). Радіус відгину просічних елементів більший внутрішнього радіуса канавок рифлень. Лист насадки може бути згорнутий в рулон.
  • Ескіз
    Документ
    Регулярна насадка для тепломасообмінних процесів (Патент на винахід № 32494)
    (2000) Марценюк, Олександр Степанович
    Винахід відноситься до конструкції регулярних насадок, що використовуються у якості контактних пристроїв для проведення тепломасообміну у системах газ (пара) – рідина і рідина – рідина і дозволяє розширити діапазон стійкої роботи насадки і інтенсифікувати процес тепломасообміну шляхом організації переривчастої краплинної течії окремими стійкими рівномірними потоками по суміжним парам вертикальних рядів просічних елементів. Насадка складається із листів із просічними елементами, які в кожному спареному вертикальному ряді частково перекривають один одного, що дозволяє організувати каскадну течію рідини.
  • Ескіз
    Документ
    Регулярна насадка для тепломасообмінних апаратів з плівково-краплинною течією дисперсної фази (Патент на винахід № 32493)
    (2000) Марценюк, Олександр Степанович
    Винахід відноситься до регулярних насадок, що використовуються в якості контактних пристроїв для проведення процесів тепломасообміну в системі газ (пара) – рідина і дозволяє підвищити ефективність, збільшити пропускну здатність і розширити діапазон стійкої роботи в області невисоких швидкостей газового (парового) потоку за рахунок організації рівномірної плівково-краплинної течії рідини, що періодично переривається.Насадка складається з перфорованих вертикальних листів, встановлених паралельно один одному. У листах є поперечні вікна, верхні і нижні краї яких мають зубчасту форму. У верхній частині вікон до листів насадки прикріплені розміщені в протилежні сторони щодо листів похилі під кутом вниз пелюстки.
  • Ескіз
    Документ
    Регулярная насадка для тепломассообменных процессов (Авторское свидетельство № 1785729)
    (1993) Марценюк, Александр Степанович; Гусейнов, Рауф Нариманович; Барицкая, Ирина Анатольевна
    Изобретение используется в тепломассообменных аппаратах, работающих в системе газ-жидкость, в том числе и при разрежении, позволяет получить более развитую удельную поверхность при одновременном возрастании эффективности тепломассообменна. Сущность изобретения: в насадке содержащей вертикальные листы с горизонтальными рядами отверстий и отогнутыми просечными элементами, имеющими зубчатые верхние и нижние края, зубчатые отверстиявыполнены симметрично относительно горизонтальной оси и занимают всю ширину листов, просечные элементы выполнены более короткими, чем отверстия, и без образование перемычек в плоскости листов. Зубья отверстий по ширине листов в каждом нижерасположенном отверстии сдвинуты в горизонтальном направлении на половину шага 0,5t, а зубья просечных элементов на величину l=0,5t+n. Просечные элементы и промежутки листа по высоте между отверстиями имеют гофрированные в горизонтальном направлении участки z-образного сечения.
  • Ескіз
    Документ
    Регулярная насадка для тепломассообменных процессов (Авторское свидетельство № 1685503)
    (1991) Марценюк, Александр Степанович; Гусейнов, Рауф Нариманович; Антонов, Александр Анатольевич
    Изобретение относится к конструкциям регулярных насадок и позволяет повысить эффективность работы насадки за счет улучшения условий формирования и дробления капель и дополнительной турбулизации контактирующих потоков.Насадка состоит из вертикальных листов с просыпными с трех сторон отверстиями с зубчатыми верхними и нижними краями и отогнутыми по вертикальной стороне изогнутыми по L-образной линии просыпами.
  • Ескіз
    Документ
    Регулярная насадка с пленочно-капельным течением дисперсной фазы (Авторское свидетельство № 1443949)
    (1988) Марценюк, Александр Степанович
    Изобретение относится к конструкции регулярной насадки с пленочно-капельным течением дисперсной фазы, может быть использовано в аппаратах для процессов тепломассообмена в системе газ – жидкость и жидкость – жидкость, позволяет интенсифицировать тепломассообмен за счет улучшения условий перемешивания жидкости и дополнительной турбулизации газовой фазы. В насадке, содержащей вертикальные листы с просеченными окнами с зубчатыми верхними и нижними и отогнутыми по верхним краям окон зубчатыми лепестками, наклоненными под углом вниз поочередно в противоположные стороны относительно листа и перекрывающими друг друга в вертикальных рядах смежных листов, а зубья и впадины окон выполнены гофрированными в горизонтальном направлении. Верхние гофры каждого гофрированного участка могут быть направлены в сторону отклонения лепестков, находящихся над этим участком. Каждый гофрированный участок может иметь по два гофра, выступающих поочередно в одну и другую сторону от плоскости листа на величину, равную половине высоты зубьев верхних краев окон.
  • Ескіз
    Документ
    Регулярная насадка для тепломассообменных аппаратов с пленочно-капельным течением дисперсной фазы (Авторское свидетельство № 1327939)
    (1987) Марценюк, Александр Степанович
    Изобретение относится к регулярным насадкам, используемым в качестве контактных устройств для проведения процессов тепломассообмена в системе газ (пар) – жидкость и позволяет повысить эффективность, увеличить пропускную способность и расширить диапазон устойчивой работы в области невысоких скоростей газового (парового) потока за счет организации равномерного периодически прерывающегося пленочно-капельного течения жидкости.Насадка состоит из перфорированных вертикальных листов, установленных параллельно друг другу. В листах имеются поперечные окна, верхние и нижние края которых имеют зубчатую форму. В верхней части окон к листам насадки прикреплены расположенные в противоположные стороны относительно листов наклонные под углом вниз лепестки.