Інститут післядипломної освіти (м. Київ)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/8441

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Право на справедливу винагороду автора та його законодавче регулювання
    (2023) Бутнік-Сіверський, Олександр Борисович
    В тезах доповіді аналізується законодавче регулювання права на справедливу винагороду за використання твору, яке передбачене новим Законом України «Про авторське право і суміжні права» від 01.12.2022 р. в цілях імплементації Угоди про асоціацію, визначається щодо яких випадків використання твору воно застосовується, розглядаються його місце в переліку прав інтелектуальної власності на твір та аспекти його реалізація разом з майновими правами інтелектуальної власності, які також надають можливість суб’єкту авторського права отримати певну винагороду за використання твору. Робиться висновок про те, що право на справедливу винагороду є досить дискусійним, недостатньо врегульованим законодавчо, у зв’язку з чим зараз вбачається лише декларативним, має ознаки як майнового права, так і особистого немайнового права інтелектуальної власності, межує з правом слідування, є «специфічним» авторським правом. Воно породжує деякий дисбаланс інтересів автора та користувача, а через проблеми в механізмі його реалізації, потребує подальшого наукового дослідження, обґрунтування і відповідного законодавчого врегулювання, з врахуванням його специфіки та аспектів реалізації
  • Ескіз
    Документ
    Виникнення у спадкоємців права на охорону недоторканості твору: теоретичний аспект
    (2021) Бутнік-Сіверський, Олександр Борисович
    Розглядається питання юридичної природи права на недоторканість твору та виникнення у спадкоємців права на охорону недоторканості твору після смерті автора. Робиться висновок, що особисте немайнове право на охорону недоторканості твору юридично не переходить в порядку спадкування, а виникає у спадкоємців чи інших заінтересованих осіб на підставі прямої вказівки закону як посттанативне право. The author examines the issue of the legal nature of the right to the inviolability of the work and arising of the heirs' right to protect the inviolability of the work after the author's death. It is concluded that moral right to protect the inviolability of the work is not legally transferred in the order of inheritance, but arises at heirs or other interested persons on the basis of a direct indication of the law as a post-thanatos right.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення матеріальної шкоди при порушенні авторського права та суміжних прав в Україні з позиції економічно-правової природи кримінальної відповідальності: проблеми теорії та практики
    (2020) Федоренко, Владислав Леонідович; Бутнік-Сіверський, Олександр Борисович; Тимощик, Лілія Павлівна
    У статті розглядаються актуальні проблеми визначення матеріальної шкоди при порушенні авторського права та/або суміжних прав в порядку, встановленому цивільним, господарським, адміністративним і кримінальним законодавством, з акцентом на визначення економічно-правової природи кримінальної відповідальності за порушення права на твори науки, літератури і мистецтва. Здійснено ретроспективний екскурс в процеси утвердження авторського права та суміжних прав в Європі після «видавничої революції Гуттенберга», а також унормування їх захисту спочатку в національному, а надалі й міжнародному законодавстві, зокрема, у Бернській конвенції про охорону літературних та художніх творів (1886 р.). Проаналізовано особливість судового розгляду спорів у XIX ст. – на поч. XX ст. у Російській імперії, до складу якої на той час входила й значна частина України, щодо авторського права та суміжних прав. Відзначено, що розгляд таких спорів здійснювався в порядку арбітражного, цивільного та кримінального судочинства, із ймовірним залученням експертів («обізнаних людей»). Хоча, такі спори були не частими, у першу чергу, через складність встановлення матеріальної шкоди від протиправного використання творів науки, літератури і мистецтва. Робиться висновок, що в XX-XXI ст. плагіат і контрафакція залишаються в Україні та за кордоном найбільш поширеними видами порушення авторських та/або суміжних прав. При цьому, процедура встановлення матеріальної шкоди за відповідні делікти донині залишається одним із найбільш дискусійних питань судової експертизи економічних досліджень у сфері інтелектуальної власності та, відповідно, суперечливим аспектом звинувачення в кримінальних справах.
  • Ескіз
    Документ
    Доминанта специального экономического исследования объектов права интеллектуальной собственности
    (2007) Бутник-Сиверский, Александр Борисович
    С развитием экономики интеллектуальной собственности или интеллектуальной экономики (Creative Economy), всё чаще ёё возможности направляют на специальные экономические исследования объектов права интеллектуальной собственности (СЭОПИС), связанные с экономическими вопросами при осуществлении судебно-экономической экспертизы. В статье обозначены объекты исследования и их проявление в экономической среде, приведены предпосылки к специальному экономическому исследованию а также раскрыты вопросы собственности и охраны прав интеллектуальной собственности в условиях нестабильного правового поля. With the development of intellectual property economics or Creative Economy, its capabilities are more often directed to the special economic researches of intellectual property rights objects, related on economic issues of carrying out forensic and economic enquiry. In the article the author identifies the objects of research and their consequence in the economic environment, indicates the prerequisites to the special economic research and also expounds the issue of property and protection of intellectual property rights in an unstable legal environment.