Тези доповідей, матеріали конференцій

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7373

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 41
  • Ескіз
    Документ
    Отримання антоціанів з лушпиння насіння соняшника
    (2022) Кононенко, Марія Вячеславівна; Подобій, Олена Валеріївна
    Проведено аналітичний огляд науково-технічної літератури та підібрано більш оптимальну технологію виробництва антоціанів з лушпиння насіння соняшника
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи застосування екстракту звіробою у рецептурах лікувально-профілактичної зубної пасти
    (2024) Огуй, Ярослав; Подобій, Олена Валеріївна
    Звіробій (Hypericum perforatum) відомий своїми антибактеріальними та протизапальними властивостями. Екстракт звіробою використовується у багатьох сферах медицини, включаючи лікування шкірних захворювань, депресії та ран. Звіробій містить ряд активних сполук, включаючи гіперіцин, гіперфорин та флавоноїди, які відомі своїми протизапальними та антиоксидантними властивостями. Ці сполуки можуть допомогти в боротьбі з бактеріями, що спричиняють карієс та захворювання ясен
  • Ескіз
    Документ
    Anthocyanins in raspberry and their potential health benefits
    (2024) Kuzinska, Vladyslava; Podobiy, Olena
    In this study the analysis of modern scientific literature was conducted. The methods that were used are generalization, systematization, specification.
  • Ескіз
    Документ
    Корисні властивості натуральної харчової добавки – куркуміну
    (2023) Майборода, Олена Іванівна; Попова, Інна Вадимівна
    Куркума має довгу історію застосування в якості прянощів та харчової добавки, яка поліпшує колір та смакові якості харчових продуктів завдяки своєму антиоксидантному потенціалу. Колір харчового продукту має не аби яке значення для покупця: це не тільки показник свіжості та якості продукту а й характеристика його впізнання. Куркумін є хорошою і дешевою альтернативою шафрану, хоча він не може замінити сильний специфічний аромат та смак останнього.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи використання натуральних антиоксидантів у дитячому харчуванні
    (2021) Божко, Наталия Володимирівна; Тищенко, Василь Іванович; Пасічний, Василь Миколайович
    Представлено результати дослідження дії антиоксидантів на варені ковбаси.
  • Ескіз
    Документ
    Антиоксиданти фенольної природи як збагачувачі у технологіях функціональних харчових продуктів
    (2023) Стеценко, Наталія Олександрівна; Задесенська, Ілона Валеріївна
    Як потенційні функціональні інгредієнти для подолання та зменшення наслідків окислювального стресу можна розглядати біоантиоксиданти. Крім оздоровчих ефектів, введення біоантиоксидантів у харчові середовища забезпечує попередження їх окисного псування, зниження втрат, збільшення термінів придатності та випуск високоякісних виробів, які здатні зберігати протягом досить тривалого часу характерні особливості, властиві свіжим, повноцінним якісним продуктам. Широкий спектр антиоксидантів фенольної природи та різноманіття натуральної рослинної сировини, яка є джерелом таких речовин, створює перспективи розширення асортименту функціональних харчових продуктів антиоксидантної дії, до рецептур яких можуть бути внесені порошки, екстракти, пасти та інші види добавок з вмістом фенольних сполук.
  • Ескіз
    Документ
    Біологічно активні речовини та антиоксидантна активність арніки гірської Arnica montana
    (2023) Лихачов, Дмитро; Подобій, Олена Валеріївна
    Матеріалом досліджень була лікарська рослинна сировина – суцвіття-кошички арніки гірської. Вміст хлорофілів та каротиноїдів визначали в екстракті без попереднього розділення за оптичною густиною. Кількісне визначення супутніх біологічно активних речовин методами водного титрування з 2,6- дихлорофеноліндофенолом натрію, перманганатометрії, спектрофотометрії. Загальну антиоксидантну активність за допомогою реактиву DPPH.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив рослинних антиоксидантів на показники якості напівкопчених ковбасок
    (2021) Божко, Наталія Володимирівна; Тищенко, Василь Іванович; Пасічний, Василь Миколайович; Шубіна, Євгенія Андріївна
    Описано дослідження антиоксидантної дії екстрактів чорної смородини та чорноплідної горобини у складі напівкопчених ковбас.
  • Ескіз
    Документ
    Використання та перспективи застосування цитрусових ефірних олій у харчовій промисловості
    (2022) Майборода, Олена Іванівна; Охмакевич, Анастасія Миколаївна
    В харчовій промисловості цитрусові ефірні олії використовуються у виробництві кондитерських виробів, алкогольних і безалкогольних напоїв, різноманітних соусів та м^ясних продуктів, надаючи їм неповторного аромату та приємного смаку.
  • Ескіз
    Документ
    Квас оздоровчого призначення, збагачений природними антиоксидантами
    (2021) Бажай-Жежерун, Світлана Андріївна; Золотухін, Андрій Андрійович; Кірієнко, Сергій Миколайович
    Експериментально підібрано оптимальне співвідношення рецептурних компонентів хлібного квасу оздоровчого призначення. Досліджено основні фізико-хімічні показники напою. Відмічено, що додавання дигідрокверцетину та згущеного водного екстракту стевії до рецептури хлібного квасу підвищує антиоксидантні властивості напою. The optimal ratio of prescription components of bread kvass for health purposes has been experimentally selected. The main physicochemical parameters of the drink have been studied. It is noted that the addition of dihydroquercetin and thickened aqueous extract of stevia to the recipe of bread kvass increases the antioxidant properties of the drink.