Статті

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7372

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 45
  • Ескіз
    Документ
    До проблеми функціонування англізмів у сучасній українські мові: теоретичний аспект
    (2024) Приблуда, Людмила Михайлівна
    У науковій праці схарактеризовано специфіку функціонування англізмів у сучасній українській мові. Зауважено, що в результаті розвитку зв’язків між державами мова збагачується новими словоформами. Так, вплив на процес проникнення слів іншомовного походження зумовлений активізацією культурно-економічної взаємодії між країнами, народами, двомовність, прагнення до інтернаціоналізації лексичного блоку тієї чи тієї мови, а також інтеграція України до європейської спільноти. Зазначено, що у ХХІ ст. кількість англізімів у сучасній українській мові стрімко зростає, на що, крім вище наведених чинників, також впливає роль Сполучених Штатів Америки, Великобританії як країн, що мають вагоме значення в перебігу сучасних світових процесів, на їхньому впливі загалом. Підкреслено, що згадані чинники не могли не вплинути на мовних рівень українців
  • Ескіз
    Документ
    Метафора як засіб вторинної номінації: лінгвістичний аспект
    (2022) Приблуда, Людмила Михайлівна; Єроніна, Світлана
    У роботі досліджено лінгвістичний аспект метафори як засобу вторинної номінації. Схарактеризовано підходи до витлумачення метафори, її основні мовні властивості. Доведено, що метафора є номінативною одиницею, яка породжує нові відтінки значення, створює неповторні, яскраві образи, надає зображуваному експресивної оцінки. Основним принципом створення метафори є порівняння. The linguistic aspect of metaphor as a means of secondary nomination is investigated in the work. Approaches to the interpretation of metaphor, its main properties are characterized. It is proved that metaphor is a nominative unit that generates new shades of meaning, creates unique, vivid images, gives the portrayed an expressive assessment. The main principle of creating a metaphor is comparison.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми засвоєння орфоепічної мовної норми в іноземних здобувачів освіти
    (2022) Приблуда, Людмила Михайлівна
    У роботі досліджено проблему засвоєння орфоепічної мовної норми в іноземних здобувачів освіти під час вивчення української мови як іноземної. Схарактеризовано найголовніші правила, що стосуються вимови голосних і приголосних звуків, звукосполучень, а також деякі важливих граматичних норми, що викликають труднощі у здобувачів.
  • Ескіз
    Документ
    Перифраза як важливий компонент архітектоніки художнього тексту
    (2022) Приблуда, Людмила Михайлівна
    Статтю присвячено дослідженню перифрази як важливого компонента архітектоніки художнього тексту. Окреслено поняття художнього тексту та перифрази як засобу вторинної номінації. З’ясовано, що художній текст є специфічною художньою дійсністю, яка відображає прагнення того чи того автора знайти нові принципи організації тексту, використовуючи оригінальні мовні засоби, одним із яких є перифраза.
  • Ескіз
    Документ
    Первинна та вторинна номінація: лінгвістичний статус
    (2022) Приблуда, Людмила Михайлівна
    У науковій праці схарактеризовано терміни «номінація», «первинна номінація», «вторинна номінація», з’ясовано їх лінгвістичний статус. Зазначено, що термін «номінація» розуміють як процес утворення мовних одиниць, які характеризуються номінативною функцією і слугують для називання, розчленування фрагментів навколишньої дійсності та формування відповідних понять про них у формі слів, словосполучень, фразеологізмів та речень, а також як процес добору зі словникового складу мови таких лексичних засобів, значення яких відповідає уподобанням мовця. Зауважено, що явище номінації не є самодостатнім, оскільки тісно пов’язане з граматичною та синтаксичною організацією мовлення. Установлено, що номінативний процес є фіксацію в матеріальній оболонці звука певного змісту.
  • Ескіз
    Документ
    Метафора як засіб увиразнення художньої дійсності в романах Люко Дашвар «Ініціація» та «#Галябезнолови»
    (2021) Приблуда, Людмила Михайлівна
    Наукову працю присвячено дослідженню лексико-семантичних параметрів метафори як різновиду вторинної номінації в художніх творах «Ініціація» та «#ГАЛЯБЕЗГОЛОВИ» Люко Дашвар. Доведено, що метафоричні найменування, використовувані авторкою, виконують не лише номінативну функцію. Через наявну семантичну двоплановість вони збуджують мисленнєву діяльність читача. Зауважено, що особливе місце в художніх текстах романів посідає дієслівна метафора.
  • Ескіз
    Документ
    Художній дискурс: проблема інтерпретації
    (2022) Приблуда, Людмила Михайлівна
    У статті схарактеризовано терміни «текст» та «дискурс», їхнє функціонування в лінгвістичних дослідженнях. Установлено, що попри різні характеристики розмежування поняття тексту та дискурсу, текст витлумачували як один із його складників, або як його одиницю. У сучасних мовознавчих студіях дискурс окреслюють як репрезентацію певного комунікативного акту. Схарактеризовано основні характеристики художнього дискурсу, його природу, окреслено роль автора в процесі створення художнього дискурсу. Установлено, що й досі він не має точної, однозначної дефініції. Окреслено основні ознаки художнього дискурсу, відповідно до яких він постає як стиль мислення та мовлення автора, що він вкладає в мову персонажів твору; як особливий результат взаємодії намірів автора та різноманітних можливих реакцій читача; як комунікативний акт, основною характеристикою якого є намагання автора за допомогою свого твору вплинути на внутрішній духовний простір читача з метою змінити їх. Установлено, що художній дискурс тісно пов’язаний з особистістю автора та його ідіостилем.
  • Ескіз
    Документ
    Лексико-семантичні та структурно-граматичні особливості метафори в мовотворчості Люко Дашвар
    (2021) Приблуда, Людмила Михайлівна
    Статтю присвячено дослідженню лексико-семантичних та структурно-граматичних типів метафори в мовосвіті Люко Дашвар. Виявлено та схарактеризовано продуктивні типи метафоричного перенесення: зооморфну, фітоморфну, артефактну, міфоморфну метафору та метафору-синестезію. Описано компонентний склад метафор та його граматичне наповнення. У мовосвіті Люко Дашвар метафора має яскравий стилістичний потенціал та виконує емоційно-оцінну функцію, надає колориту зображуваним явищам.
  • Ескіз
    Документ
    Навички усної та писемної ділової комунікації як важлива складова професійної діяльності фахівця
    (2022) Приблуда, Людмила Михайлівна
    У науковій праці висвітлено проблему важливості наявності навичок усної та писемної діловій комунікації. Схарактеризовано основні умови ефективної ділової комунікації загалом, окреслено чинники, що можуть впливати на ефективність комунікації.
  • Ескіз
    Документ
    Засоби творення вторинної номінації: лінгвістичний аспект
    (2022) Приблуда, Людмила Михайлівна
    У науковій праці схарактеризовано метафору, метонімію, синекдоху та перифразу як засоби вторинної номінації. Відзначено, що мовна номінація є явищем складним та надзвичайно багатоплановим. Зауважено, що мовні процеси, які впливають на поповнення номінативних ресурсів, пов’язані переважно з переосмисленням значень уже наявних у мові назв та з появою в них нових значень, формування яких відбувається за рахунок вторинної номінації. Зазначено, що метафора постає в мові в тому випадку, коли певна реалія породжує якісь асоціації суб’єкта пізнання. Перифраза є яскравим засобом вторинної номінації, що увиразнює зображувану дійсність, надає їй особливого колориту. Асоціативне переосмислення мовної дійсності, властиве акту творення вторинної номінації, наділяє його продукт потенціалом прагматизму, що є важливим для реалізації комунікативного впливу.