Тези доповідей, матеріали конференцій

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7373

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 96
  • Ескіз
    Документ
    Використання пшеничних висівок у виробництві здобного виробу для школярів
    (2023) Буркацький, Євген Васильович; Дейнега, Дмитро Васильович; Бондаренко, Юлія Вікторівна
    У роботі представлено результати розроблення здобного виробу булочки «Шкільної з висівками», збагаченої пшеничними висівками, як джерела харчових волокон. Розроблений виріб сприятиме розширенню асортименту хлібобулочних виробів для харчування школярів відповідно до рекомендацій запроваджених реформою шкільного харчування.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи застосування ферменту ксиланази у виробництві хлібобулочних виробів з підвищеним вмістом харчових волокон
    (2023) Дейнега, Дмитро Васильович; Буркацький, Євген Васильович; Бондаренко, Юлія Вікторівна
    У роботі розглянуто питання щодо застосування ферменту ксиланази у виготовлення хлібобулочних виробів з цільнозмеленого борошна або з сортового борошна з додаванням висівок для покращання їх споживчих характеристик.
  • Ескіз
    Документ
    Використання ферментного препарату у виробництві пшеничного хліба, збагаченого насінням льону
    (2021) Кабак, Ірина Русланівна; Бондаренко, Юлія Вікторівна
    Одним із перспективних видів сировини для збагачення хлібобулочних виробів фізіологічно-функціональними інгредієнтами є олійні культури, зокрема насіння льону. Для покращання якості хліба, збагаченого подрібненим насінням льону, запропоновано використовувати ферментний препарат Пентопан 500 BG. Цей ферментний препарат отримують зі штаму Humicola insolens і він має пентозаназну та геміцелюлазну активність. Доцільно застосовувати Пентопан 500 BG у виробництві пшеничного хліба з підвищеним вмістом харчових волокон. За результатами пробного лабораторного випікання було встановлено, що додавання ферментного препарату Пентопан 500 BG в кількості 3 г на 100 г борошна у рецептуру пшеничного хліба з 20 % до маси борошна подрібненого насіння льону сприяло покращання структури пористості виробів, їх формостійкості та збільшенню питомого об'єму.
  • Ескіз
    Документ
    Використання харчових добавок у технології хлібних виробів як відповідь на виклики сьогодення
    (2023) Зуйко (Кулініч), Віра Ігорівна; Назар, Мар’яна Ігорівна; Сильчук, Тетяна Анатоліївна
    Показано, що використання полікомпонентних підкислювачів у поєднанні з харчовими добавками харчових волокон гороху і картоплі забезпечує високий рівень якості продукції
  • Ескіз
    Документ
    Вігна – цінна зернобобова культура
    (2023) Бажай-Жежерун, Світлана Андріївна; Воропай, Каріна Анатоліївна
    Нами досліджено боби вігни кущової та спаржевої. Плоди вігни кущової та спаржевої виростають до 5 м у висоту. Вузькі видовжені стручки світлого кольору. Насіння - дрібне, овальної форми. Досліджено загальний вміст білка, харчових волокон, пектинів у бобах вігни. Вігна та продукти її перероблення, як джерело повноцінного білка, вітамінів, харчових волокон, мінеральних речовин, необхідні для вегетаріанських та веганських дієт, а також для харчових раціонів спеціального призначення та оздоровчого спрямування. Використання бобів вігни у технології продуктів оздоровчого призначення дасть можливість розширити асортимент виробів та підвищити їх харчову цінність
  • Ескіз
    Документ
    Зернова сировина – природне джерело харчових волокон
    (2023) Бажай-Жежерун, Світлана Андріївна
    Нами проведено дослідження, щодо вмісту важливих компонентів комплексу харчові волокна – клітковини та пектинових речовин – у зерні найпоширеніших на Україні культур: пшениці, ячменю, тритикале, вівса, кукурудзи, проса. Вміст клітковини у зазначених нативних зернових культурах складає від 2 до 9 %. Вміст пектинових речовин становить від 0,8 до 2,5 %, залежно від культури. Також досліджено загальний вміст клітковини та пектинових речовин у безалкалоїдному люпині, бобах нуту та овочевих бобах. ВАідмічено, що найвищим вмістом харчових волокон відрізняється безалкалоїдний люпин
  • Ескіз
    Документ
    Харчові волокна нетрадиційних видів зернової сировини
    (2024) Бажай-Жежерун, Світлана Андріївна; Воропай, Каріна Анатоліївна
    Обєктами досліджень були зернові культури: насіння кіноа, амарант, зерно тритикале, сорго, чумиза, теф, пальчасте просо, Нами досліджено загальний вміст харчових волокон у зазначених культурах, а також вміст окремих компонентів комплексу полісахаридів: клітковини та пектинових речовин. Найвищим вмістом харчових волокон характризується зерно тефу – 10,5 %
  • Ескіз
    Документ
    Dietary fibers in emulsified meat products
    (2023) Pergat, Oleh; Strashynskyi, Igor; Pasichnyi, Vasyl; Semeniuk, A.
    In comminuted meat products, the meat fibers are reduced in size thereby giving a tender texture. There are two ways to incorporate dietary fiber in meat products viz, formulation of a new product, and enrichment of existing products with minimum changes in their quality attributes. The most powerful tool used for texture analysis is the sensory texture profile analysis. У подрібнених м’ясних продуктах м’ясні волокна зменшуються в розмірі, що забезпечує ніжну текстуру. Існує два способи введення харчових волокон у м’ясні продукти, а саме: створення нового продукту та збагачення існуючих продуктів з мінімальними змінами їх якісних характеристик. Найпотужнішим інструментом, який використовується для аналізу текстури, є сенсорний аналіз профілю текстури.
  • Ескіз
    Документ
    Innovative technologies of flour dishes in restaurants
    (2023) Antonenko, Artem; Stukalska (Ivanova), Nataliia
    Therefore, the aim of the work is the scientific justification and development of the technology of Polish sauce using avocado oil and the study of its quality. Метою роботи є наукове обґрунтування та розробка технології польського соусу з використанням олії авокадо та дослідження її якості.
  • Ескіз
    Документ
    Обґрунтування вибору клітковини з рослинної сировини у виробництві м'ясних продуктів
    (2023) Бударіна, Єлизавета Андріївна; Москалюк, Оксана Євгеніївна; Гащук, Олександра Ізидорівна
    Використання в технології комбінованих м’ясних продуктів харчових волокон забезпечує високу харчову і біологічну цінність, сприяють підвищенню гнучкості рецептур, стійкого і рівномірному розподілу інгредієнтів, мінімізації втрат в процесі виробництва, що в кінцевому підсумку призводить до створення продукту стабільної якості. Залучення до складу м’ясних продуктів харчових волокон дає змогу створювати продукти з високою харчовою та біологічною цінністю й новими споживчими характеристиками. Встановлено, що введення добавки Камецель у кількості 3,0% до маси фаршу підвищує масову частку вологи та вологозв’язуючу здатність. The use of dietary fibers in the technology of combined meat products provides high nutritional and biological value, contributes to increasing the flexibility of recipes, stable and uniform distribution of ingredients, minimizing losses in the production process, which ultimately leads to the creation of a product of stable quality . The inclusion of dietary fibers in the composition of meat products makes it possible to create products with high nutritional and biological value and new consumer characteristics. It has been established that the introduction of Kamecel additive in the amount of 3.0% to the mass of minced meat increases the mass fraction of moisture and moisture-binding capacity.