Тези доповідей, матеріали конференцій

Постійне посилання на розділhttps://dspace.nuft.edu.ua/handle/123456789/7373

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 73
  • Ескіз
    Документ
    Лецитин, як харчова добавка із широким спектром застосування
    (2024) Мартинюк, Валерія Андріївна; Бойчук, Тетяна Михайлівна
    Проаналізовано літературу та встановлено, що соняшниковий лецитин широко використовують у харчовій промисловості в якості емульгатора, стабілізатора.
  • Ескіз
    Документ
    Отримання антоціанів з лушпиння насіння соняшника
    (2022) Кононенко, Марія Вячеславівна; Подобій, Олена Валеріївна
    Проведено аналітичний огляд науково-технічної літератури та підібрано більш оптимальну технологію виробництва антоціанів з лушпиння насіння соняшника
  • Ескіз
    Документ
    Капсаїцин – алкалоїд з широким спектром застосування
    (2023) Магден, Надія Олександрівна; Бойчук, Тетяна Михайлівна
    Capsaicin is an alkaloid with a wide range of applications. Studyoftheproperties, application
  • Ескіз
    Документ
    Global manufacturers of food additives: approaches, regulation and promising development directions
    (2023) Hryshchenko, Anna
    Зростання обсягів виробництва харчових добавок у світі супроводжується значною конкуренцією та реструктуризацією або злиттям найбільших компаній, що виробляють харчові добавки. Проаналізовано тенденції розвитку світових компаній виробників харчових добавок та їх спеціалізацію. Окреслено певні тенденції розвитку виробництва певних груп харчових добавок, що пов’язано з появою нових харчових продуктів на світовому ринку.
  • Ескіз
    Документ
    Global trends in the production of food additives for organic products
    (2024) Hryshchenko, Anna; Somak, Yuliia; Rvachova, Yelyzaveta
    Турбота про навколишнє середовище та турбота про здоров’я людей спричинило зростання обсягів виробництва органічних продуктів у всьому світі. Затверджені значні обмеження використання харчових добавок у складі органічних продуктів, що ускладнює процес виробництва. Світові виробники змінюють технології та розширюють перелік харчових добавок, які можуть бути використані в органічному виробництві.
  • Ескіз
    Документ
    Використання прянощів при виробництві снеків з кабачків
    (2024) Левківська (Музика), Тетяна Миколаївна; Вовк, Софія Василівна
    Розглянуто можливості використання натуральних барвників та ароматизаторів у вигляді прянощів при виробництві снеків з кабачків. Підібрані композиції прянощів та розроблені рецептури для отримання солодких, солоних та гострих снеків.
  • Ескіз
    Документ
    Корисні властивості натуральної харчової добавки – куркуміну
    (2023) Майборода, Олена Іванівна; Попова, Інна Вадимівна
    Куркума має довгу історію застосування в якості прянощів та харчової добавки, яка поліпшує колір та смакові якості харчових продуктів завдяки своєму антиоксидантному потенціалу. Колір харчового продукту має не аби яке значення для покупця: це не тільки показник свіжості та якості продукту а й характеристика його впізнання. Куркумін є хорошою і дешевою альтернативою шафрану, хоча він не може замінити сильний специфічний аромат та смак останнього.
  • Ескіз
    Документ
    Неорганічні харчові добавки на основі Сульфуру
    (2023) Клименко, Максим Андрійович; Іщенко, Віра Миколаївна
    У дослідженні використано аналіз сучасної вітчизняної та закордонної наукової літератури по характеристиці харчових добавок, нормативні документи України та міжнародні стандарти, які регулюють використання харчових добавок у виробництві харчових продуктів. Наводиться класифікація харчових добавок. Схарактеризовані неорганічні харчові добавки на основі Сульфуру: сульфур (IV) оксид (харчова добавка Е220), натрій гідрогенсульфіт NaHSO3 (харчова добавка Е222) та натрій піросульфіт Na2S2O5 (харчова добавка Е223). Розглянуто хімічні властивості цих речовин та схарактеризовано області їх використання на основі цих властивостей. В основному використання ґрунтується на відновних властивостях цих сполук за рахунок наявності в них Сульфуру в ступені окиснення +4. Ці харчові добавки використовують як консерванти та антиоксиданти в таких галузях харчової промисловості як виноробна промисловість, при консервуванні фруктів, м’ясній та рибній галузі, хлібобулочній промисловості.
  • Ескіз
    Документ
    Актуальні проблеми використання та визначення харчових добавок у безалкогольних напоях
    (2021) Харгелія (Карпутіна), Дар'я Дмитрівна; Карпутіна, Маргарита Віталіївна; Овсієнко, Маргарита Валеріївна
    Доведено перспективність вдосконалення методик визначення консервантів та підсолоджувачів у безалкогольних напоях хроматографічними методами.
  • Ескіз
    Документ
    Використання комплексних добавок у технології горілок
    (2023) Сіденко, Іван Олегович; Безрода, Юлія Олегівна; Олійник, Світлана Іванівна
    Проведено аналіз асортименту горілок та горілок особливих. Визначено інгредієнти та добавки, які використовують у купажах та їх вплив на показники якості горілок і горілок особливих